PODPOWIEDZI:

Wyginany smartfon Huawei niczym Galaxy Fold?

Wyginany smartfon Huawei niczym Galaxy Fold?

Huawei Mate Xs oferuje kompletnie odmienne podejście do składania niż Samsung Galaxy Fold. Okazuje się, że Chińczycy mogą mocno zainspirować się składaną propozycją z Korei.

Huawei Mate Xs to urządzenie, które kosztuje niemalże 10 tysięcy złotych, a w tej cenie oferuje przede wszystkim elastyczny wyświetlacz. Korzysta z tego samego rozwiązania, co Huawei Mate X, którego ekran składa się w połowie, przy czym robi to na zewnątrz. W rezultacie łatwiej o uszkodzenia mechaniczne. 

Stąd nie dziwi trop Let's Go Digital, które dotarło do patentów Huawei. Najnowsze elastyczne urządzenie od Huawei może mieć ekran ukryty po złożeniu.

Koncept składanego urządzenia od Huawei jest podobny do Samsunga

Patent na urządzenie ze składanym do środka ekranem powstał jeszcze w lipcu ubiegłego roku. Był to moment, kiedy testowany przez nas Samsung Galaxy Fold był niepewną propozycją. Problemy z folią na ekranie oraz wadliwym zgięciem zmusiły Samsunga, by ten powrócił do deski kreślarskiej. Odświeżona edycja Galaxy Folda pojawiła się we wrześniu podczas targów IFA 2019 w Berlinie i tam najpoważniejsze problemy urządzenia zniknęły.

Huawei otrzymał akceptację swojego pomysłu, złożonego w chińskim urzędzie patentowym, dopiero 28 kwietnia. Zaprezentowane przez Let's Go Digital grafiki pochodzą bezpośrednio od producenta. 

W oczy rzuca się przede wszystkim ogromny ekran, zajmujący niemalże cały front. Nie znajdziemy w nim, jak miało to miejsce w Samsungu Galaxy Fold, wcięcia na aparaty. W swoim projekcie Huawei porzucił ten koncept, a aparaty zobaczymy wyłącznie po złożeniu. Selfie na wielkim ekranie w takim razie odpada. 

Koncept od Huawei zakłada obecność 4 aparatów z tyłu

A skoro jesteśmy przy aparatach, to warto wspomnieć, że z tyłu mają znaleźć się aż cztery kamery, w tym obiektyw peryskopowy. Najnowszy projekt Huawei może więc zaoferować potężny zoom, który pokazano w marcu podczas premiery serii Huawei P40. Zmiennoogniskowy obiektyw jest teraz gorącym trendem w świecie smartfonów, a producenci prześcigają się w tym, który zaoferuje największe przybliżenie kadru. 

Nowego urządzenia od Huawei możemy spodziewać się najpewniej w październiku, przy okazji premiery serii Mate 40. Nie ma co oczekiwać niskiej ceny - pierwsza generacja zadebiutowała na kilku rynkach w cenie ponad 2499 dolarów, a następna pojawiła się w Polsce z opóźnieniem.

Źródło: Phone Arena

blog comments powered by Disqus
Wyginany smartfon Huawei niczym Galaxy Fold?