PODPOWIEDZI:

Dwa zeszłoroczne telewizory Sony o 700 złotych taniej!

Dwa zeszłoroczne telewizory Sony o 700 złotych taniej!

Jest opcja na zgarnięcie dwóch telewizorów Sony z różnych półek cenowych o 700 złotych taniej. Modele różnią się przede wszystkim rozmiarem matryc. Jeden może pochwalić się imponującymi 65 calami, drugi jest nieco mniejszy, ale za to kosztuje też znacznie mniej i ma podobne możliwości.

Przecenione zostały telewizory Sony z serii XG85. Modele w niej zawarte bazują na autorskim procesorze firmy - 4K HDR Processor X1. Dzięki temu mogą wykorzystać szereg różnych technologii poprawiających obraz, a nawet sztucznie go podbijać do odpowiedniej rozdzielczości. W tym wypadku mowa oczywiście o 4K - półka cenowa zobowiązuje.

Przecena na 65-calowego Sony X85 w Media Markt

Niedawno informowaliśmy o przecenie na podobne maszyny w innych sklepach. Tamta oferta miała potrwać do 30 kwietnia, ale najwyraźniej wciąż trwa pod nowym kodem RABATOWKA20. Obejmuje jednak tylko wyłącznie mniejszy, bo 55-calowy, model. Tamten telewizor Sony też można było nabyć o 700 złotych taniej, więc jeżeli preferujecie RTV Euro AGD - w artykule znajdziecie do niego link.

Oferty na przecenione modele Sony:

Sony KD-65XG8577Sony KD-55XG8596
Sony KD-65XG8577 w Media MarktSony KD-55XG8596 w Media Expert

Świetne Sony o 700 złotych taniej? Biorę w ciemno

Jest to oczywiście seria zeszłoroczna. Stąd pojawiające się co i rusz różne obniżki. Nie oznacza to bynajmniej, że sprzęt jest przestarzały. Korzysta z co świeższych rozwiązań technologicznych firmy, a przy tym nie kosztuje majątku. To przystępne cenowo modele oferujące atrakcyjny obraz w 4K.

Kolory w telewizorach Sony XG85

Zarówno więc Sony KD-65XG8577, jak i Sony KD-55XG8596 korzystają z możliwości obiektowego poprawiania HDR-u. Co to oznacza? Telewizory inteligentnie wykrywają obiekty na ekranie, aby dostosować w ich obrębie kontrasty. Według sloganów producenta to ma owocować większą głębią obrazu i lepszymi kolorami - według testów po prostu działa.

Warto sprawdzić nasze zestawienie telewizorów do 4000 złotych. To podobna półka cenowa, ale oprócz Sony można tam też trafić na modele innych producentów.

Sony XG85 na czarnym tle

Ważne jest też to, że oba modele wspierają nie tylko technologie poprawiające jakość obrazu, ale też i dźwięku. Oprócz Dolby Atmos (pojawiającym się w nich wraz z Dolby Vision), który uprzestrzennia audio w oglądanym filmie, nabywca znajdzie tu też Sound-from-Picture Reality.

W ramach tego rozwiązania wykorzystano tutaj system Acoustic Multi-Audio. W praktyce są to dodatkowe głośniki umiejscowione za ramką urządzenia. Mają symulować dźwięk wydostający się wprost z ekranu. Uzyskuje się to poprzez dwa dodatkowe głośniki wysokotonowe, które współdziałają z bass reflexami.

Muzyk na ekranie Sony XG85

Telewizory pracują na Androidzie. Daje im to dostęp do sklepu Google Play, sterowanie głosem (poprzez wbudowany w mikrofon pilot) i Chromecasta. Ta ostatnia funkcja jest szczególnie przydatna, bo polega na udostępnianiu z telefonu, tableta lub laptopa, wprost na duży ekran. To rozwiązania, którymi mogą pochwalić się w sumie wszystkie telewizory do 3000 złotych.

Mniejszy model kosztuje obecnie 2999 złotych w sieci Media Expert. Kod promocyjny, który powinien zostać naliczony przy zakupie, sugeruje, że promocja potrwa do 6 maja. Rabat w Media Markt na model 65-calowy nie ma podanego terminu więc klasycznie - warto się spieszyć.

Źródło: Media Markt, Media Expert.

blog comments powered by Disqus
Dwa zeszłoroczne telewizory Sony o 700 złotych taniej!