PODPOWIEDZI:
Weekendowe Promocje na sprzęt RTV i AGD

Plotki o nowych gadżetach Apple'a

Plotki o nowych gadżetach Apple'a

Środowisko fanów prześciga się w domysłach na temat kolejnych produktów Apple. Najbliżej premiery jest iPad2, który miałby posiadać ekran 2048x1536 pikseli. Jest to bardzo mało prawdopodobne z racji dostępnych aplikacji w AppleStore, których zdecydowana większość nie była przygotowana do współpracy z rozdzielczościami jakie oferował pierwszy iPad, więc na tym polu raczej nic się nie zmieni.

Procesorem jaki miałby się znaleźć w iPadzie 2 jest podobno dwurdzeniowy ARM Cortex A9 pracujący z częstotliwością 1,2GHz. To akurat nie budzi naszych zastrzeżeń. Dwurdzeniowe procesory w tabletach stają się standardem, Apple musi więc dostosować się do panujących na rynku trendów.

Podwojeniu miałaby ulec także ilość pamięci ram, do 512MB, co już taką rewelacją nie jest. Na pokładzie miałby się znaleźć także procesor graficzny PoverVR SGX543MP2.

apple ipad

Największym przełomem ma być umieszczenie aparatu o rozdzielczośći 1 lub 3 Mpix oraz kamery 0,3 Mpix do rozmów video. Apple posiada już odpowiednie oprogramowanie do tego celu, taka informacja nie jest więc zaskakująca.

Najwięcej spekulacji dotyczy rozszerzenia dostępnej pamięci wewnętrznej. Do tej pory urządzenia iPady dysponowały 16, 32 oraz 64 GB pamięci. W tym roku Apple ma zrobić krok naprzód i udostępnić model 128 GB.

Czego na pewno Apple iPad2 mieć nie będzie.

  • porty USB 3.0 – Apple odżegnuje się od „niesprawdzonych” technologii w związku z tym na nowoczesny port USB nie ma co liczyć. Na zwykły port USB 2.0 w liczbie nawet sztuk 1 też nie. Oczywiście zawsze możemy dokupić przelotkę.
  • slot na karty SD – niestety, Apple w tym przypadku również ma twarde postanowienia i takiego slotu nie udostępni
  • złącze HDMI – kolejna rzecz, której na pewno nie zobaczymy w iPadzie2
  • pełny BlueTooth – ten standard połączeń jest od początku traktowany po macoszemu, jeśli więc znajdzie się w nowym iPadzie prawdopodobne będzie ograniczone podobnie jak w iPhonach.
  • obsługa flasha – trudno oczekiwać, aby Apple zmieniło swoją strategię wspierania standardu HTML5. Szkoda tylko, że przeglądarki Safari nadal zajmują ostatnie miejsce we wszystkich testach wydajności HTML5.

9 lutego Wall Street Journal poinformował o rozpoczęciu produkcji iPada2. Miałby on być zaprezentowany na przełomie lutego i marca. Tak czy inaczej na tle konkurencji ze światowej czołówki parametry iPada2 wypadają blado. Jak zwykle.

Dużo więcej domysłów i spekulacji dotyczy nowej generacji iPhonów. Po chwilowej zmianie na stanowisku CEO spowodowanej chorobą Steava Job'sa wszystkie są równie prawdopodobne. Pełniący obowiązki CEO Tim Cook już po objęciu stanowiska oświadczył, że konkurencyjne maszyny, zwłaszcza te wyposażone w windows są za ciężkie za duże i za drogie. Szczególnie to ostatnie stwierdzenie jest bardzo ciekawe.

apple iphone5

Pojawiły się więc plotki o nowej taniej wersji iPhona5, który miałby być mniejszy od swojego droższego brata. Przewidywana cena to 200 dolarów. Czyżby w magazynach pozostały części z poprzednich nie sprzedanych modeli iPhona, które można by wykorzystać ponownie i dostosować do nowej wersji iOSa?

Kolejną ciekawostką jest możliwość umieszczenia w nowym iPhonie5 (tym dużym) wysuwanej klawiatury.

Pomysł o tyle ciekawy w odniesieniu do polityki Apple, która dąży do zredukowania wszystkich ruchomych części w swoich produktach.

Bardziej jednak prawdopodobne jest to, iż doczekamy się od razu dwóch wersji kolorystycznych następcy iPhone5, bo pomimo zapewnień białego iPhona4 już raczej nie będzie.

blog comments powered by Disqus
Plotki o nowych gadżetach Apple'a