PODPOWIEDZI:
- 600 zł Cash back na pralki Samsung w sklepie RTV Euro AGD

Najcichsza kawa na rynku? Nowe ekspresy Miele

Najcichsza kawa na rynku? Nowe ekspresy Miele

Na rynku w drugiej połowie czerwca pojawią się nowe ekspresy Miele. Seria CM5 Silence ma zapewnić wyjątkowo cichą kawę. Czy najcichszą? Prawdopodobnie nie, ale w maszynach tej linii redukuje hałas nowy, znacznie cichszy silnik młynka. Dzięki temu nikogo nie zbudzisz, przygotowując sobie o poranku czarny napar.

To nie jedyne zalety nowej serii ekspresów Miele. Dla przykładu firma chwali się technologią AromaticSystem. Bazuje na dynamicznym zaparzaczu, który rozszerzy się przy napływie wody. To z kolei sprawia, że kawa bardziej intensywnie zmiesza się z wodą, co przyniesie znacznie bardziej aromatyczny napar.

Nie musi to być klasyczne espresso. Seria Miele CM5 Silence pozwoli zrobić wiele różnych rodzajów kawy. Wśród nich firma wymienia również te z mlekiem, czyli cappuccino i latte. Można jej na dodatek zrobić sporo za sprawą funkcji dzbanek kawy, która, jak sama nazwa wskazuje, parzy dostatecznie dużo napoju, aby zapełnić cały dzbanek.

Zbliżenie na dysze Miele CM5

Jeżeli jednak masz ochotę wypić smolisty płyn w parze - istnieje też opcja OneTouch for Two. Ekspres automatyczny zaparzy dwie takie same kawy jednocześnie, przelewając płyn przez dysze do obu podstawionych kubków.

Każdą z wyżej wymienionych funkcji można włączyć poprzez sterowanie dotykowe. DirectSensor wraz z czterowierszowym wyświetlaczem to czytelny i nowoczesny sposób korzystania z takiej maszyny. Niestety brakuje wsparcia dla obsługi przez smartfona (a w sprzęcie za około 4000 złotych to jednak istotna wada).

Dodatkowo warto wspomnieć o możliwości regulacji wysokości dyszy od 8 do 13,5 centymetra (sprawdzi się przy filiżankach i sporych kubkach) oraz ustalanie dwóch profili użytkownika. Ta opcja występuje jednak tylko w droższym modelu, ale za to pozwala je dowolnie nazwać i zaprogramować.

Funkcja dotyku w serii Miele CM5

No właśnie - co do cen, to nie są one małe. Urządzenia będą dostępne w czterech różnych wersjach kolorystycznych. Są opcje bardziej kolorowe, jak RoseGold i BlackBerry red, oraz standardowe - ObsidianBlack i AluSilver Metallic. Za droższy model Miele CM5510 zapłacisz 4499 złotych, a za tańszy, czyli Miele CM5310, 3799 złotych.

Źródło: Miele.

blog comments powered by Disqus
Najcichsza kawa na rynku? Nowe ekspresy Miele