PODPOWIEDZI:

Zmiany i nowe opcje w pakiecie Dokumenty Google

Zmiany i nowe opcje w pakiecie Dokumenty Google

Google uaktualnia swój darmowy pakiet biurowy Google Docs. Poprawki dostępne są w wersji przeglądarkowej i mobilnej wchodzących w skład jego aplikacji. Gigant wprowadza nowe opcje dla trybu offline usługi, a także zmiany do interfejsu ułatwiające pracę z dokumentami i komentarzami.

Pakiet Dokumenty Google pozwala na pracę z plikami tekstowymi, arkuszami kalkulacyjnymi oraz slajdami prezentacji. Dostępne w jego ramach programy, które uruchamiane są w chmurze, pozostają niezwykle popularne i stanowią od dawna sporą konkurencję np. dla Microsoft Office.

Najważniejsza zmiana w nowej aktualizacji, która zostanie stopniowo wprowadzana w najbliższych tygodniach, związana jest z pojawieniem się łatwiej dostępnej informacji na temat statusu poszczególnych plików, z którymi pracujemy. Teraz będziemy mogli bez problemu stwierdzić, czy dokument jest zapisany w chmurze, czy też lokalnie na dysku twardym lub w pamięci tabletu i smartfona.

Nowe oznaczenia stanu pilków w Dokumentach Google

Rozwiązanie to wyeliminuje przypadki, kiedy użytkownicy pakietu chcieli w trybie offline otworzyć jakiś plik, a okazywało się, że jest on niedostępny. Nowa funkcjonalność pozwoli także na szybkie załadowanie każdego dokumentu do chmury. W przypadku braku połączenie z siecią wszystkie zmiany zostaną zapisane lokalnie, a następnie w razie potrzeby zsynchronizowane.

Mobilna wersja Dokumentów Google posiadać będzie też bardziej przejrzysty i przyjazny interfejs. Zmianie ulegnie sposób wyświetlania komentarzy w plikach. Dzięki temu będzie można je wygodniej przeglądać oraz nimi zarządzać. Za sprawą przycisku @ szybko wspomnimy o innym współautorze dokumentu, a po jego dotknięciu wyświetlimy wszystkie nasze komentarze i dyskusje. Google wprowadzi też kolejne skróty funkcyjne oraz obsługę gestów, które mają przyśpieszyć proces przewijania tekstu i ułatwić pracę z programem.

Nowe komentrze w Dokumentach google

Źródło: Google

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Zmiany i nowe opcje w pakiecie Dokumenty Google