PODPOWIEDZI:

Kolejny problem z Windows 10 - Jak go obejść?

Kolejny problem z Windows 10 - Jak go obejść?

Wszystko wskazuje na to, że problemów Windowsa ciąg dalszy. Microsoft zdaje sobie z tego sprawę - w jednym z artykułów dotyczących najnowszych aktualizacji systemu operacyjnego pojawił się wpis dotyczący jednego z ważniejszych problemów. Błędu powodującego restart komputera.

Niektórzy użytkownicy, którzy zainstalowali aktualizacje Windowsa 10 wersji 1809 i nowszej, zgłaszali problem wymuszający ponowne uruchamianie komputerów. Wszystko ze względu na to, że LSASS (Local Security Authority Subsystem Service) przestaje działać. Do czego właściwie to służy?

Pierwszy post dotyczący błędu Windowsa

Proces LSASS zajmuje się przede wszystkim kwestiami bezpieczeństwa. Na przykład autoryzacją haseł i loginów użytkowników. Gdy przestaje działać, system operacyjny nie wie, czy może dalej bezpiecznie pracować, wymusza więc restart komputera. Pierwszy przypadek błędu związanego z tym procesem został zgłoszony już 27 maja na forach Microsoftu.

Gdzie znajdują się aktualizacje w Windowsie?

Tymczasowym rozwiązaniem problemu, jak to często bywa, jest oczywiście usunięcie ostatnich aktualizacji. Firma zapowiada stworzenie łatki naprawiającej błąd, ale jeżeli macie ten problem - zamiast czekać, warto usunąć po prostu czerwcowe aktualizacje - KB4561608 (1809), KB4560960 (1903 i 1909) lub KB4557957 (2004). Żeby to zrobić musisz:

  1. Wejść w menu start;
  2. Wpisać “Wyświetl historię aktualizacji”;
  3. Nacisnąć przycisk odinstaluj aktualizacje;
  4. Klikając prawym przyciskiem myszy na wadliwych łatkach po prostu je odinstaluj.

Źródło: Neowin.net.

Warto sprawdzić:

blog comments powered by Disqus
Kolejny problem z Windows 10 - Jak go obejść?