PODPOWIEDZI:

Nowy telewizor OLED od Xiaomi - Master to nie nazwa na wyrost!

Nowy telewizor OLED od Xiaomi - Master to nie nazwa na wyrost!

Xiaomi Mi TV Master Series ma być serią najwyższej jakości, którą firma zapowiedziała w serwisie YouTube. Jak na razie znamy tylko jednego przedstawiciela rodziny, czyli Mi TV Master w wersji 65-calowej. Wszystko wygląda na to, że chiński potentat znany przede wszystkim ze smartfonów zamierza zawojować rynek odbiorników telewizyjnych.

Nie będzie to pierwszy telewizor od Xiaomi. Wcześniej jednak była mowa o sprzęcie budżetowym, skierowanym do osób, którym nie zależy na najwyższej jakości wrażeniach audiowizualnych. Seria Master ma to zmienić.

Nie dość, że mówimy tu o telewizorach OLED-owych z ekranami wypełniającymi 98,9 procent frontu, rozdzielczością 4K i częstotliwością odświeżania na poziomie 120 Hz, to sprzęt ma posiadać najlepsze technologie wspierające obraz, takie jak HDR10+ czy Dolby Vision. Pokrycie palety barw DCI-P3 w 98,5 procent w połączeniu z ogromnie wysokim kontrastem dadzą naprawdę żywe kolory.

OLED od Xiaomi chce walczyć o podium

Oprócz najwyższej jakości obrazu, na mistrzowskim poziomie ma być również dźwięk. Znany nam model z rodziny zostanie wyposażony w 60-watowy system 4 głośników z wysokim zakresem częstotliwości oraz 20-watowy subwoofer. Dźwięk przestrzenny zostanie wsparty technologią Dolby Atmos.

Grafika przedstawiająca nowy telewizor od Xiaomi

W produkcie nie może zabraknąć oczywiście funkcji Smart TV, internetu, który podłączymy przez moduły Wi-Fi w standardzie 5, czy Bluetooth w wersji 5.0. Dodatkową funkcją jest tryb Always-On, który wyświetla istotne informacje, nawet gdy z niego nie korzystamy.

Po mistrzowskim poziomie nie ma się co spodziewać niskiej ceny. W przypadku za TV Master Series 65’’ ma wynieść ona 12 999 juanów, czyli około 7,5 tysiąca złotych. Nie wiadomo jednak na ten moment, czy produkt trafi na polski rynek. Jeśli tak, to zobaczymy, jak poradzi sobie z najlepszymi w rankingu telewizorów.

Podoba wam się propozycja od Xiaomi? Dajcie znać w komentarzu?

Źródło: youtube.com; xiaomi.com

Dowiedz się więcej:

  1. Niespodziewana suma - Ile telewizorów AI Samsunga kupili Polacy w 2020?
  2. Panasonic OLED o 1000 złotych taniej! Promocja w Media Expert
  3. TCL kontratakuje? Nawet do 1200 złotych rabatu na telewizorze
blog comments powered by Disqus
Nowy telewizor OLED od Xiaomi - Master to nie nazwa na wyrost!