PODPOWIEDZI:

Rewolucja w elektronice? Samsung odkrywa nowy materiał

Rewolucja w elektronice? Samsung odkrywa nowy materiał

Coraz szybszy postęp jest już dla nas właściwie czymś naturalnym. Co jakiś czas naukowcy i badacze informują o kolejnych postępach technologicznych. Tym razem specjaliści z Samsung Advance Institute of Technology (SAIT), we współpracy z Unwersytetem w Cambridge oraz Instytutem Naukowym Ulsan, odkryli nowy materiał, który może usprawnić układy scalone. Co to oznacza dla rynku?

Zacznijmy od tego, z jakim materiałem mamy do czynienia. Mowa o amorficznym azotku boru (a-BN). Pochodzi on od białego grafenu. Co ważniejsze, należy skupić się na tym, jakie możliwości daje ten materiał.

W trakcie badań odkryto, że amorficzny azotek boru ma w swojej klasie najlepszą, ultra niską przenikalność elektryczną. To oznacza, iż może być on świetnym izolatorem w układach scalonych, co w efekcie przełoży się na ich miniaturyzację.

Dzięki wysokiej izolacji poszczególne elementy układu będą mogły znajdować się bliżej siebie, nie wywołując przy tym zakłóceń elektrycznych. A-BN może więc w przyszłości wspomóc lub zastąpić półprzewodniki. Do tematu odniósł się wiceprezydent i szef laboratorium materiałów nieorganicznych w SAIT, Seongjun Park:

W ostatnim czasie rośnie zainteresowanie materiałami 2D i nowymi materiałami z nich pochodzącymi. Wciąż jednak istnieje wiele wyzwań związanych z zastosowaniem tych materiałów w istniejących procesach półprzewodnikowych. Będziemy nadal rozwijać nowe materiały, aby poprowadzić zmianę paradygmatu półprzewodników.

Grafika przedstawiająca sposób działania materiału a-BNTajemnica kryje się w bezpostaciowej strukturze molekularnej, w przeciwieństwie do białego grafenu, który zawiera atomy boru i azotu w strukturze heksagonalnej. Badania pokazały również, że materiał ten może być wytwarzany w stosunkowo niskiej temperaturze 400 stopni Celsjusza. Przypuszcza się, że zważywszy na właściwości a-BN będzie szeroko stosowany w układach DRAMNAND. 

Co myślicie o nowym wynalazku naukowców z SAIT? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: news.samsung.com

Dowiedz się więcej:

  1. Elektroniczna rękawica odczytuje i tłumaczy znaki języka migowego
  2. Nowa ładowarka Samsunga zdezynfekuje smartfona
  3. Niespodziewana suma - Ile telewizorów AI Samsunga kupili Polacy w 2020?
blog comments powered by Disqus
Rewolucja w elektronice? Samsung odkrywa nowy materiał