PODPOWIEDZI:

CD-Action uciekł spod topora - Magazyn otrzymuje drugie życie

Szybki spis treści:
CD-Action uciekł spod topora - Magazyn otrzymuje drugie życie

Większość z nas pogodziła się już z myślą, że zakończyła się pewna era w polskiej historii gier komputerowych. Zakończyć swoją działalność miało najstarsze czasopismo o tej tematyce w Polsce, które wydawane jest od 1996 roku. Los bywa jednak przewrotny i CD-Action ma szanse pełnoprawnie kontynuować swoją działalność, jednak nie bez zmian.

Na koniec kwietnia pisaliśmy o końcu magazynu CD-Action i pracownikach otrzymujących wypowiedzenia. Wszystko wskazywało na to, że pożegnamy się z kultowym już czasopismem. Stopniowo obcinano skład redakcji, a także zawartość samego magazynu. Doszło do połączenia dwóch tytułów wydawnictwa Bauer, czyli CD-Action oraz PC Format.

Problemy wydawnictwa zdawały się powoli zabijać ten miesięcznik, pomimo tego nadal regularnie się ukazywał, nie dając za wygraną. Z odsieczą przybyło Fantasyexpo - polska agencja gamingowa, której członkowie znają się z redakcją CD-Action, a także są emocjonalnie związani z czasopismem. We wtorek 7 lipca 2020 roku pojawiła się informacja o wykupieniu tytułu.

Co dalej z CD-Action?

Tego rodzaju przejęcie oznacza nie tylko możliwość utrzymania się na rynku, ale także sposobność do rozwinięcia skrzydeł w aspektach, w których CD-Action do tej pory sobie nie radziło. Mowa tu przede wszystkim o serwisie internetowym z prawdziwego zdarzenia. Kolejnym nowym krokiem jest możliwość inwestycji w czasopismo. Pojawiła się odpowiednia zakładka w serwisie beesfund, na razie jednak można zapisać się jedynie do newslettera, który poinformuje o rozpoczęciu zbiórki.

Założyciel Fantasyexpo - Kamil Górecki, poinformował o zmianach, jakie zajdą w kadrach. Na czele nowej spółki zarządzającej stanie Lidia Ukleja. W radzie nadzorczej znajdą się Mateusz Górecki, Aneta Rutkiewicz i Bartosz Wilczek. Redaktorem naczelnym zostanie Dawid Bojarski - wieloletni redaktor magazynu. Do współpracy zaproszeni mają zostać również dotychczasowi twórcy i dziennikarze CD-Action.

Macie jakieś wspomnienia z tytułem? Cieszycie się z tej zmiany? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: cdaction.pl

Dowiedz się więcej:

  1. Discord już nie dla graczy? Nowy kierunek rozwoju komunikatora
  2. Facebook przyznaje się do bezprawnego dzielenia się danymi użytkowników
  3. Droższy Netflix, HBO GO i Ipla? - Nowy podatek VOD od 1 lipca to pewnik
blog comments powered by Disqus
CD-Action uciekł spod topora - Magazyn otrzymuje drugie życie