PODPOWIEDZI:

Czy to koniec magazynu CD-Action? Pracownicy otrzymują wypowiedzenia

Czy to koniec magazynu CD-Action? Pracownicy otrzymują wypowiedzenia

Magazyn "CD Action" wielu z nas wprowadzał w świat cyfrowej rozgrywki. W czasach, w których cyfrowej dystrybucji nie było lub dopiero raczkowała, niejednokrotnie był on jedyną opcją dostępu do gier. Okazuje się, że era internetu jest dla tej idei zabójcza.

Do informacji o wypowiedzeniach dla redaktorów magazynu "CD-Action" dotarła redakcja serwisu polskigamedev.pl. Jest to część działań Wydawnictwa Bauer, które ogranicza działalność 20 tytułów. Poza magazynem o grach firma redukuje zatrudnienie w wydaniach specjalnych "Świata Wiedzy", "PC Formacie" i kilkunastu innych redakcjach. 

Sytuacja jest podyktowana trudnymi warunkami rynkowymi. Liczba papierowych wydań gazet stale się kurczy, a z kryzysem brutalnie zmierzyły się "Logo" oraz "Wprost", które nie będą już dłużej wydawane. 

Koniec CD Action. Redakcja ma dokończyć tworzenie ostatnich magazynów

Magazyn "CD-Action" na polskim rynku pojawił się 1 kwietnia 1996 roku. Od zawsze kusił graczy dostępem do wersji demonstracyjnych gier, a z czasem pojawiało się w nim coraz więcej pełnych wersji gier. Pierwszą z nich było polskie Prawo krwi

Pierwsze wydanie CD-Action z 1996 roku

Przeszedł on długą drogę. Zaczęło przybywać w nim płyt oraz pełnoprawnych wersji gier. Rekord popularności osiągnął w 2000 roku, kiedy sprzedawało się nawet 200 tysięcy egzemplarzy. Od 2001 roku czasopismo wydawano pod skrzydłami Wydawnictwa Bauer.

Ostatnie ruchy dotyczące "CD Action" mogły sugerować nadejście gorszych czasów. Sprzedaż wydań papierowych systematycznie spadała. O ile w 2017 udawało się osiągać wyniki na poziomie 90 tysięcy kopii, tak od tego czasu liczba ta systematycznie malała. Ostatnie informacje mówiły o około 30 tysiącach sprzedanych kopii, co na pewno nie było wynikiem złym, ale i nie rewelacyjnym. 


Przeczytaj także:W październiku połączono redakcję "PC Formatu" z "CD Action". W redakcji nie pracował korektor, a liczba stron była stopniowo przycinana. Zaczęto ograniczać liczbę płyt i dodatków, a ostatnie wydanie (5/2020) ukazało się bez gier ani zdrapek, nawet w formie kodu.

Jak poinformował redaktor prowadzący Tomasz "Ninho" Lubczyński, wydanie CD Action 6/2020 pojawi się w kioskach 5 maja bez zmian.

Źródło: polskigamedev.pl

blog comments powered by Disqus
Czy to koniec magazynu CD-Action? Pracownicy otrzymują wypowiedzenia