PODPOWIEDZI:
Weekendowe Promocje na sprzęt RTV i AGD

CDP z wnioskiem o upadłość - Najstarszy polski dystrybutor gier w likwidacji

CDP z wnioskiem o upadłość - Najstarszy polski dystrybutor gier w likwidacji

Jedna ze spółek wywodzących się z CD Projektu, która zajmowała się dystrybucją gier na polskim rynku od ponad 20 lat, ogłasza upadłość. CDP borykało się z problemami już od jakiegoś czasu, a w kwietniu 2020 roku sąd zdecydował o zabezpieczeniu majątku, ustalając jednocześnie tymczasowego nadzorcę.

Gwóźdź do trumny

Pierwszą poważną oznaką końca działalności CDP wydaje się masowe ograniczenie zatrudnienia, które na koniec 2019 roku wynosiło zaledwie 30 osób. Ostatecznym ciosem dla legendy polskiego rynku było najprawdopodobniej przeniesienie premiery gry Cyberpunk 2077 z kwietnia 2020 na wrzesień tego samego roku. Nie ma jednak pewności, że możliwość dystrybucji tak wyczekiwanego tytułu pozwoliłaby spółce powrócić znad krawędzi, a raczej przedłużyłaby jedynie agonię.

Co to oznacza dla CD Projekt?

Absolutnie nic. Informowaliśmy ostatnio w naszym serwisie, że CD Projekt ma się świetnie i jest wart więcej niż PKO, PKN Orlen i PGNiG. Pomimo wspólnej historii CDP od listopada 2014 roku stało się samodzielną spółką. Członkowie zarządu Michał Gembicki oraz Robert Wesołowski wykupili wtedy pakiet większościowy. Nic nie grozi również platformie cdp.pl. Ta od 2017 roku jest członkiem grupy kapitałowej Merlin Group S.A.

Całkowicie bezpieczna jest także dystrybucja Cyberpunka 2077 w Polsce. Tą zająć ma się Cenega - inny, duży polski wydawca gier komputerowych.

Grafika promująca grę Cyberpunk 2077

Bogata historia CDP

Dystrybucyjna odnoga CD Projektu powstała w 1994 roku jako pierwsza w Polsce. Zajmowała się wydawaniem tak znamienitego tytułu, jak chociażby Wiedźmin. Rozprowadzała w naszym kraju gry Blizzarda czy Activision - potęg na światowym rynku gier.

Nie sposób nie wspomnieć też o seriach wydawniczych, znanych każdemu graczowi w Polsce, za które odpowiedzialne jest CDP. Mowa tu między innymi o Kolekcji Klasyki z udziałem głosu Piotra Fronczewskiego czy Strefie Niskich Cen, które zaopatrywały rynek w kultowe tytuły przez lata.

Macie jakieś ulubione tytuły z legendarnych kolekcji CDP? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: bankier.pl

Zobacz też:

  1. Limitowana cyberpunkowa edycja Xbox One X i słuchawek SteelSeries Arctis 1
  2. Reedycja Crysis razem z dodatkiem?
  3. Premiera Motoroli Edge i Edge Plus - Mamy zdjęcia ze smartfonów oraz ceny!
blog comments powered by Disqus
CDP z wnioskiem o upadłość - Najstarszy polski dystrybutor gier w likwidacji