PODPOWIEDZI:

Reedycja Crysis razem z dodatkiem?

Reedycja Crysis razem z dodatkiem?

Powrót jednej z najbardziej widowiskowych gier pierwszej dekady XXI wieku staje się faktem. Studio Crytek odpowiedzialne za serię Crysis zapowiedziało odświeżoną wersję pierwszej odsłony. Premiera datowana jest na sierpień 2020 roku, ale to nie wszystko! Bardzo możliwe, że razem z podstawą legendarnego już FPS-a gracze otrzymają również dodatek - Crysis Warhead. Skąd takie przypuszczenia?

Wskazuje na to twitt Tima Willitsa - wieloletniego członka id Software, aktualnie lidera Saber Interactive, które współtworzy Crysis Remastered. Wpis dwukrotnie zawierał liczbę mnogą - Willits pisał o ekscytacji związanej z zaprezentowaniem gier nowej publiczności i wspomniał, że wkrótce studio ujawni dodatkowe informacje na temat remasterów.

Daje to do zrozumienia, że prace związane są z czymś więcej. Naturalnie może chodzić o drugą odsłonę cyklu. Jednakże jednoczesna premiera pierwszej części razem z rozszerzeniem wydaje się  być dobrym zabiegiem marketingowym i ukłonem w stronę środowiska graczy. Pozostaje czekać na kolejne informacje, a te już niedługo!

Crysis swoją premierę miało w 2007 roku. Z miejsca podbiła serca swoją oszałamiającą grafiką oraz fizyką, które wyprzedzały rynek, będąc niemałym wyzwaniem dla ówczesnych komputerów - to wszystko dzięki silnikowi CryEngine. Dodatek pojawił się rok później i pomimo krótkiej kampanii dla jednego gracza, bo tylko 4-godzinnej, zebrał bardzo pozytywne oceny.

grafika pierwszej wersji silnika CryEngine

Jakie zmiany czekają w reedycji?

Producent zapowiada, że nowa wersja zawierać będzie mnóstwo usprawnień wizualnych, przede wszystkim odświeżone tekstury, efekty graficzne, których brak w pierwowzorze, oraz technologię raytracingu - zajmującej się generowaniem fotorealistycznych obrazów.

Realizm był bezsprzeczną zaletą jedynki, a obietnice producenta wzmagają tylko apetyt. Tak samo jak świadomość postępu w dziedzinie PC-tów, który nastąpił od roku 2007. Gra oprócz komputerów osobistych trafi również na konsolę: PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch. Niestety, wersja Remastered nie będzie zawierać trybu wieloosobowego.

Pamiętam swoje pierwsze spotkanie z grą około dwóch lat po premierze i to, jak ogromne wrażenie na mnie zrobiła. Graliście w pierwszego Crysisa czy nigdy nie mieliście z tą serią styczności? Czekacie na nową odsłonę? Dajcie znać w sekcji komentarzy!

Źródło: Twitter, YouTube

Zobacz też:

1. Facebook Gaming to zabójca Twitcha? Niebiescy wypuszczają nową aplikację!

2. Gamepad od Apple, iPad z Touch ID, AirPods Lite. Co szykuje Apple?

3. Chcesz być świętszy od papieża? Zagraj w Pope Simulator!

blog comments powered by Disqus
Reedycja Crysis razem z dodatkiem?