PODPOWIEDZI:

Chcesz być świętszy od papieża? Zagraj w Pope Simulator!

Chcesz być świętszy od papieża? Zagraj w Pope Simulator!

Pobłogosławisz dziecko czy je zignorujesz? Pojedziesz w miejsce kwarantanny czy odpuścisz pielgrzymkę? Pomożesz w obliczu konfliktu czy pozostaniesz obojętny? Bycie papieżem to niełatwe zadanie, a próbę uchwycenia tego zagadnienia możecie sprawdzić w Pope Simulator.

Zapewne słyszeliście o kilku dziwnych symulatorach. Swego czasu hitem była gra pozwalająca wcielić się w kozę oraz chirurga. Jednak czasy się zmieniają, gry poważnieją, a nam - graczom, zostają przydzielone coraz poważniejsze funkcje. Chociażby zostanie papieżem. 

Symulator papieża pozwoli wcielić się w głowę stolicy apostolskiej

Wzrok was nie myli. Ultimate Games przygotowuje Pope Simulator, gdzie wcielimy się w głowę Kościoła katolickiego. To może być ciekawe odskocznia od wielkich tytułów AAA napakowanych akcją i strzelaniem. Nie jest to także tytuł z gatunku tych, które zazwyczaj znajdziecie wśród naszych testów gier PC. Co zaoferuje symulator papieża?

Pope Simulator Pozwoli korzystać z mocy papieża

Oczywiście nie mocy w rozumieniu science fiction. Chodzi o siłę dyplomacji i wykorzystywanie kompetencji do negocjacji. Więcej możecie zobaczyć na zwiastunie:

Gra ma być połączeniem strategii z elementami polityki. Na początku Pope Simulator stworzymy herb Watykanu, który odzwierciedli nasze umiejętności. Wśród nich wiedza, perswazja oraz poświęcenie. Każda z nich przyda się podczas wydarzeń - czy to negocjacji z władzami poszczególnych państw, czy też podczas błogosławienia wiernych na mszy. 

Jako głowa Kościoła katolickiego uzyskamy dostęp do raportów z rozmaitych regionów świata. Od nas zależy, czy podejmiemy się pielgrzymki w dany region, czy też zlecimy misję dyplomatyczną nuncjuszowi apostolskiemu. Codzienne czynności oraz wyjazdy będą zmniejszać ilość energii. Tę uzupełnimy między innymi poprzez modlitwę. 

Pope Simulator ma oddać wnętrza bazyliki Św. Piotra

W zamyśle tytuł ma pokazać jak wygląda codzienne życie papieża oraz misja ewangelizacji. W naszej porównywarce gier, ale chyba i w całej branży nie było jeszcze tytułu, który podejmowałby takie tematy. 

Pope Simulator znajdziecie na Steamie. Jak zapewniają deweloperzy, projekt jest jeszcze we wczesnej fazie, stąd brak daty premiery. 

Przeczytaj także: 

blog comments powered by Disqus
Chcesz być świętszy od papieża? Zagraj w Pope Simulator!