PODPOWIEDZI:

Darmowe gry na PS4! Nie potrzeba PS Plus

Darmowe gry na PS4! Nie potrzeba PS Plus

Czasy nas nie rozpieszczają, dlatego Sony zdecydowało się polepszyć nastroje graczy na całym świecie. Na Playstation 4 pobierzecie dwie darmowe gry, które zapewnią wam godziny rozgrywki.

Sony chce pomóc w czasie epidemii, gdy znacznie więcej osób spędza czas w domowym zaciszu. Stąd pojawiła się inicjatywa Play at Home. Japończycy chcą zrobić wszystko, abyśmy nie przemieszczali się bez wyraźnego powodu, dlatego pomogą nam zająć czas za pośrednictwem swoich gier.

Akcja jest jak najbardziej słuszna, podpatrzona zresztą od Play Apart Together. Podobne pomysły na pewno cieszą się aprobatą Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Ta ostatnio współpracowała zresztą przy nowym trybie walki z wirusami w Plague Inc. 

Play at Home zorganizowane przez Japończyków składa się z dwóch części. Pierwsza to darmowe gry. Druga to wsparcie dla niezależnych twórców. Sony przeznaczy 10 milionów dolarów na wsparcie niezależnych, współpracujących z firmą twórców. Firma nie zdradza szczegółów poza faktem, że będzie to inicjatywa globalna. 

Darmowe gry na Playstation 4 będą dostępne do 5 maja

Do skorzystania z promocji nie potrzebujemy abonamentu Playstation Plus, niezbędne będzie jednak konto połączone z usługami online. Obydwa tytuły pojawią się w Polsce 16 kwietnia, około godziny 5 rano. Jednocześnie firma zaznacza, że ich pobieranie może potrwać nieco dłużej niż zazwyczaj w związku ze zmniejszeniem przepustowości serwerów.

Uncharted: Kolekcja Nathana Drake'a to trzy gry akcji w jednym pakiecie

Napisałem w tytule o dwóch grach, a tak naprawdę w pakiecie Uncharted: The Nathan Drake Collection znajdziemy trylogię serii Uncharted. Trzy odsłony, które pojawiły się pierwotnie na Playstation 3, otrzymały znaczące ulepszenie graficzne.

Seria pozwala nam wcielić się w postać Nathana Drake'a - zawadiackiego odkrywcy skarbów. To dynamiczne gry z dużą dozą eksploracji przerywanej strzelaniem do przeciwników i etapami platformowymi. Wszystko z perspektywy trzeciej osoby.

Journey za darmo to świetna propozycja dla tych, którzy od strzelania wolą spokojną eksplorację

Druga pozycja jest krótsza i znacznie bardziej kameralna. To Journey przygotowane przez ThatGameCompany. Stosunkowo krótki tytuł pozwoli na zbadanie sekretów pradawnej cywilizacji. Tytułowa podróż przez pustkowia pozwoli na eksplorację scenerii przygotowanych z pietyzmem. Jeśli skorzystacie z trybu sieciowego, na waszej drodze znajdziecie innych podróżników. 

Gracze posiadający niemieckie oraz chińskie konta na Playstation Network otrzymają inny zestaw gier.  W ofercie pozostanie Journey, za to Uncharted: Kolekcja Nathana Drake'a zostanie zastąpiona drugą częścią platformówki Knack. 

Źródło: PS Blog

blog comments powered by Disqus
Darmowe gry na PS4! Nie potrzeba PS Plus