PODPOWIEDZI:

Plague Inc. nauczy walki z wirusami. Nowy tryb gry stworzony z WHO

Szybki spis treści:
Plague Inc. nauczy walki z wirusami. Nowy tryb gry stworzony z WHO

Plague Inc. to chyba największy growy fenomen czasów zagrożenia koronawirusem. Gra stworzona 8 lat temu przez studio Ndemic Creations zyskuje na popularności przy każdym zaostrzeniu się pandemii. Jej twórcy chcą przekazać światu pozytywną informację - że kryzys da się przezwyciężyć.

Plague Inc. powstawało w zupełnie innych czasach, a "zabawa w wirusa" była całkowicie niewinną rozrywką. Zarówno twórcy, jak i gracze nie mogli spodziewać się w 2012, że ich gra będzie dla wielu powiązana z otaczającą rzeczywistością. Twórca gry, James Vaughan przyznał w komunikacie prasowym NDemic Creations

Osiem lat temu nie wyobrażałem sobie, że prawdziwy świat będzie będzie przypominał rozgrywkę w Plague Inc., ani że tak wielu graczy skorzysta z gry by przejść przez prawdziwą pandemię. 

Tytuł zdobył olbrzymią popularność, która doprowadziła do zablokowania sprzedaży Plague Inc. w Chinach - kolebce COVID-19. Powodów było kilka i twórcy zgodzili się na taki obrót sprawy. 

Co więcej, pomimo raczej destrukcyjnego charakteru ich gry, deweloperzy wykazują raczej pacyfistyczne podejście i chęć edukowania społeczeństwa. Nie tak dawno przygotowali oni wariację podstawowego trybu gry, w którym musimy zarazić świat... fake newsami. Wszystko po to, aby gracze zrozumieli prawdziwą siłę dezinformacji. 

Plague Inc. odnotowało sporą popularność zarówno po wybuchu eboli, jak i koronawirusa

Niebawem w grze pojawi się także nowy tryb, który ma służyć do edukowania społeczeństwa. Sęk w tym, że tym razem, zamiast zarażać - będziemy leczyć świat. 

Nowy tryb gry w Plague Inc.

Współpracę z deweloperami podjęły Światowa Organizacja Zdrowia oraz Coalition of Epidemic Preparedness Innovations (w skrócie CEPI). Dodatek pozwoli nam wcielić się w drugą stronę konfliktu - społeczeństwo, którego celem będzie minimalizacja szkód

W grze dostaniemy narzędzia, które pozwolą na zwiększanie bezpieczeństwa. Przećwiczymy scenariusze zachowania dystansu oraz będziemy inwestować punkty w spłaszczanie wykresu nowych zakażeń. Celem będzie osiągnięcie poziomu, w którym liczba nowych przypadków będzie rosnąć wolno. Dzięki temu będzie więcej czasu na opracowanie szczepionki i wyleczenie społeczeństwa. 

Plague Inc. położy nacisk na swiadomość społeczeństwa

Oprócz tego w naszych rękach będzie kontrola instytucji publicznych. Poza systemami ochrony zdrowia i ich infrastrukturą, zajmiemy się mediami. Wszystko po to, by kontrolować przekaz i unikać rozsiewania fałszywych informacji. 

Rozszerzenie dotrze do graczy Plague Inc. Evolved za darmo, ale producent nie podał daty premiery. Do tego czasu deweloperzy wychodzą z bardziej mierzalną inicjatywą. Na walkę z koronawirusem przeznaczyli 250 tysięcy dolarów. Jednocześnie zachęcają do tego i nas. Każdy może dołożyć cegiełkę, dorzucając się do funduszu reakcji na COVID-19.

Zobacz najnowsze wiadomości o grach: 

blog comments powered by Disqus
Plague Inc. nauczy walki z wirusami. Nowy tryb gry stworzony z WHO