PODPOWIEDZI:
Maraton okazji w RTV Euro AGD

DOOM Eternal - Premiera się udała!

DOOM Eternal - Premiera się udała!

Zabijanie demonów robi furorę, bo premiera gry DOOM Eternal zebrała dziesiątki tysięcy graczy, którzy od wielu miesięcy czekali na ten tytuł. No cóż, ja również należę do tego grona i mam już za sobą pierwsze godziny zabawy.

Wiadomo, co jest największym hitem, jeżeli chodzi o premiery gier w marcu 2020 - oczywiście DOOM Eternal. Pierwsze recenzje znakomicie oceniały tę grę, co również ja mogę potwierdzić.

Uruchomiłem ten tytuł tuż po jego premierze, zarywając pół nocy na rozwalanie demonów. Dzięki temu choć na chwilę zapomniałem o światowej tragedii związanej z szalejącą pandemią.

Wracając do startu gry, ceniony analityk branży, Daniel Ahmad, podał liczby związane z popularnością najnowszego DOOM-a. Okazuje się, że grało w niego w jednym momencie ponad 100 tysięcy osób. Ten szczytowy moment zmiażdżył poprzednią część sagi, która wyszła w 2016 roku i zanotowała 44 tysiące graczy. Ponad dwukrotnie lepszy wynik robi wrażenie.

A to nie koniec - Twitch zebrał masę widzów zainteresowanych oglądaniem rozgrywki. W najlepszym momencie było ich aż 125 tysięcy.

Myślę, że oprócz mnie kilku redaktorów Videotestów również szybko weszło w świat opanowany przez demony, aby zacząć je eliminować. Co tu dużo mówić - rozgrywka, mimo że nastawiona na brutalną eksterminację oponentów z piekła rodem, jest miodna i bardzo wciąga. Dodając do tego wiele osób nudzących się w domach, branża gier ma swój czas i tego typu rekordy osobiście mnie nie dziwią.

A jeżeli Twój PC nie jest gotowy na takie gry jak DOOM Eternal, a przynajmniej nie na bardziej imponujących ustawieniach graficznych, to zajrzyj do polecanych zestawów komputerowych. Proponujemy komputery w różnych cenach, ale zawsze opłacalne w danym segmencie.

Źródło: Danie Ahmad

Przeczytaj też:

blog comments powered by Disqus
DOOM Eternal - Premiera się udała!