PODPOWIEDZI:

Jeszcze nie grasz w gry? Warto zacząć - WHO współpracuje z Blizzardem, Riotem i innymi!

Jeszcze nie grasz w gry? Warto zacząć - WHO współpracuje z Blizzardem, Riotem i innymi!

WHO współpracuje z branżą gier do promowania #PlayApartTogether. To inicjatywa mająca na celu oczywiście propagowanie unikania w obecnych czasach fizycznych kontaktów między ludźmi. W tym przypadku ma to zostać osiągnięte poprzez organizację wydarzeń, specjalnych nagród i wyzwań w różnych grach wideo.

Światowa Organizacja Zdrowia podjęła współpracę z czołowymi przedstawicielami branży. Wśród nich znajduje się między innymi Blizzard, Twitch, Riot Games i Zynga (to ci goście od Farmville i innych tego typu gier). Firmy i spółki ogłaszają dołączenie do akcji poprzez różne social media. Nie ma wśród nich co prawda CDProject RED, ale warto tu dodać, że pojawił się Gwint na Androida - lepiej późno niż wcale!

- Nigdy nie było bardziej istotne to, aby ludzie mogli łączyć się ze sobą w bezpieczny sposób. Gry to ku temu idealne medium, bo łączą poprzez zabawę, cel i mają głębsze znaczenie dla odbiorców. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować nad tak istotną inicjatywą - wypowiada się Bobby Kotick, prezes Activision Blizzard.

Dla przykładu Pocket Gems (producent gier na komórki) już zapowiedział, że doda nową zawartość i bonusy przede wszystkim do dwóch swoich aplikacji - Episode i War Dragons. Oprócz tego mają w nich się pojawić też informacje od Światowej Organizacji Zdrowia dotyczące zachowania bezpieczeństwa w tych czasach.

To o tyle ciekawa sytuacja, że jak zwracają uwagę zagraniczne media - WHO jeszcze parę lat temu było zdecydowanym zwolennikiem uznania uzależnienia od gier wideo za chorobę psychiczną. Chodzi oczywiście o to niekontrolowane, ale temat jest stosunkowo kontrowersyjny i obecnie prowadzona akcja może wywołać w jego kontekście nowe dyskusje.

Źródło: Venturebeat.com, Twitter, Digital Trends.

blog comments powered by Disqus
Jeszcze nie grasz w gry? Warto zacząć - WHO współpracuje z Blizzardem, Riotem i innymi!