PODPOWIEDZI:

Dlaczego to koniec serii G od LG?

Dlaczego to koniec serii G od LG?

Dobrze pamiętam czasy, gdy seria G od LG była naprawdę na topie. Ba, sam miałem smartfon z tej serii. Wygląda jednak na to, że więcej modeli w niej nie będzie - LG G zostanie uśmiercone przez producenta. Ale... pojawi się coś nowego.

No cóż, smartfony z linii LG G już od dawna nie trafiają do serc klientów. A kiedyś nic tego nie zapowiadało. Nasz ex tester smartfonów określił wiele lat temu LG G2 królem smartfonów. Było to jednak ponad 6 lat temu. Ale prawie 3 lata temu ten sam redaktor bardzo dobrze ocenił LG G6 i to po miesięcznym teście.

Mimo tego wydaje się, że już po LG G4 (którego również testowaliśmy!) omawiana linia smartfonów zaczynała schodzić w dół.

Trudno by nie zauważyło tego samo LG. Rozwiązanie? Uśmiercić!

Tak, dokładnie, najprawdopodobniej nie będzie LG G9 ThinQ, czyli modelu, który miał być kolejnym flagowcem... a potem jednak modelem ze średniej półki.

Co dalej? Segment premium zajmie seria V. Oferta LG będzie więc klarowniejsza, bo czasem nie było do końca wiadomo, która linia ma walczyć w najbardziej prestiżowych rankingach smartfonów.

Ale to nie koniec, bo skoro jedna seria się żegna, to coś musi zastąpić jej miejsce, prawda? I tu pojawia się coś, co nie do końca mnie przekonuje.

Koreańskie źródła donoszą, że serię G zastąpi... tani smartfon premium, a przynajmniej "na każdą kieszeń". Tanie i premium od razu się wyklucza, bo cudów nie ma. W praktyce będzie to pewnie coś pomiędzy średnią a wysoką półką - a konkurencja tam jest ogromna.

Taka strategia, aby rzeczywiście wypaliła, musi spoczywać na naprawdę dobrym smartfonie. Kto wie - może LG postawiło przed sobą jeszcze trudniejsze zadanie niż reanimacja serii G? Według mnie tak.

Ale z drugiej strony źródła donoszą, że owy tajemniczy telefon będzie oferował akumulator 4000 mAh, wyświetlacz 6,7 cala, procek Snapdragon 765G i kosztował mniej niż 825 dolców. Brzmi jak dobry plan, choć fani mniejszych wyświetlaczy raczej się nie ucieszą.

Źródło: notebookcheck.net

blog comments powered by Disqus
Dlaczego to koniec serii G od LG?