PODPOWIEDZI:

Facebook wspomaga branżę informacyjną - Aż 100 milionów dolców do rozdania!

Facebook wspomaga branżę informacyjną - Aż 100 milionów dolców do rozdania!

Facebook docenia pracę dziennikarzy, szczególnie tych lokalnych, oferując wsparcie dla wielu redakcji. Ogółem zainwestuje aż 100 milionów dolarów! Kto może liczyć na wsparcie? O tym w poniższym newsie.

Branża informacyjna nie każdemu musi się podobać. Patrząc na największe portale informacyjne w naszym kraju, sporo na nich clickbaitów czy plotek o celebrytach.

Ale aktualnie - w czasach szalejącej pandemii - tego typu serwisy są nieocenione. Dzięki nim bardzo szybko wiemy, co się dzieje zarówno w danym mieście, województwie, kraju czy każdym innym zakątku świata.

Niejednokrotnie jeszcze większe znaczenie mają małe redakcje lokalne, które najsprawniej informują o tym, co dzieje się w danym regionie.

Okazuje się, że sprawny przesył informacji został doceniony przez Facebooka. Jego podziw wzbudziła przede wszystkim praca lokalnych dziennikarzy, których redakcje często najbardziej odczuwają kryzysy ekonomiczne. Bo przecież koronawirus właśnie taki kryzys zrodził.

Krok Facebooka? Przekazanie aż 100 milionów dolarów. Ta kwota rozkłada się na 25 milionów dolarów w formie nadzwyczajnego finansowania lokalnych wiadomości za pośrednictwem Facebook Journalism Project oraz 75 milionów dolarów na dodatkowe wydatki marketingowe.

Kto pierwszy ujrzał na swoim koncie kasę od Facebooka? 50 lokalnych newsroomów w USA i Kanadzie, np. The Post and Courier czy El Paso Matters. Dostały po 5000 dolarów. To oczywiście początek wsparcia, ponieważ Facebook obiecuje pomóc najbardziej potrzebującym wydawcom w krajach najbardziej dotkniętych kryzysem.

Trzeba docenić gest Facebooka. Dzięki takiemu wsparciu wiele mniejszych redakcji się utrzyma i - co więcej - będzie jeszcze sprawniej działać, dostarczając kluczowych informacji o danym regionie.

Z drugiej strony, gdyby Facebook nie pokazał gestu, zrobiłby sobie czarny PR. Dlaczego? Ponieważ ten portal społecznościowy bije rekordy odwiedzin. A skoro większy ruch, to i więcej kasy z reklam.

Źródło: Facebook

Przeczytaj też:

blog comments powered by Disqus
Facebook wspomaga branżę informacyjną - Aż 100 milionów dolców do rozdania!