PODPOWIEDZI:

Firefox nie boi się pandemii

Firefox nie boi się pandemii

Deweloperzy przeglądarki Mozilla Firefox nie mają zamiaru zwalniać tempa udostępniania aktualizacji. Mimo szalejącej na świecie pandemii wszystkie łatki będą ukazywać się zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogramem.

Znaczna część branży softwarowej w mijającym miesiącu spowolniła lub weszła w hibernację, w oczekiwaniu na zakończenie przestoju w gospodarce z powodu Covid-19, licząc podobnie jak reszta świata na to, że wszystko wróci do względnej normy w najbliższych tygodniach.

Google zrezygnował np. z premiery najnowszej wersji przeglądarki Chrome, oznaczonej numerem 82. Podobnie uczynił również Microsoft, który ogłosił, że w nadchodzącej przyszłości zamierza ograniczyć aktualizację systemu Windows jedynie do kluczowych poprawek bezpieczeństwa, co biorąc pod uwagę ostatnie problemy użytkowników z niedopracowanymi update'ami, może być dobrym rozwiązaniem.

Programiści Firefoksa wyróżniają się spośród tłumu i nie mają zamiaru porzucać przyjętego harmonogramu, o czym dowiedzieliśmy się po tym, jak opublikowali najnowszą testową wersję przeglądarki. Proces prac nad nowymi iteracjami Firefoksa przebiegać będzie więc bez zmian, w czterotygodniowym cyklu deweloperskim. Kolejna stabilna edycja programu (o numerze 75) ukaże się 7 kwietnia.

Przedstawiciele Mozilla Fundation zaznaczają jednak, że chociaż kalendarz aktualizacji pozostanie bez zmian, istnieje możliwość, że niektóre z planowych funkcjonalności nie dotrą do użytkowników na czas.

Źródło: Mozilla.org

Przeczytaj także:

blog comments powered by Disqus
Firefox nie boi się pandemii