PODPOWIEDZI:

Poznaliśmy nowy wygląd Windows 10

Poznaliśmy nowy wygląd Windows 10

Jeden z szefów Microsoftu zaprezentował nowy film ukazujący planowane zmiany w interfejsie Windowsa 10. Kipi zapowiadający zmiany w wyglądzie systemu został opublikowany z okazji pozyskania przez koncern ponad miliarda użytkowników "dziesiątki".

Wspomniany szef Microsoftu to Panaos Panay, sprawujący pieczę nad wdrożeniami i sprzedażą produktów spółki. W klipie opublikowanym oryginalnie na jego prywatnym profilu w serwisie Instagram znalazło się porównanie ekranów ładowania poprzednich wersji popularnych okienek, a następnie prezentacja potencjalnego nowego wyglądu menu Start oraz domyślnych ikon systemowych Windowsa 10. Nowy wygląd zyska także systemowy kalendarz, przeglądarki plików i obrazów, a także kalkulator.

Na użytkowników czekać będą również większe możliwości dopasowania wyglądu OS-a do osobistych upodobań. Największe zmiany dotkną z pewnością menu Start. Poważne modyfikacje przejdą dotychczasowe kafelki systemowe, natomiast inne elementy interfejsu przyjmują bardziej współczesny i jednolity design korzystający z delikatniejszych kolorów.

Microsoft odchodzi tym samym coraz mocniej od oryginalnego wyglądu Windowsa 10 i 8, który był jedną z najczęściej krytykowanych nowości wprowadzonych przez obie wersje okienek.

Kiedy zobaczymy nowinki zaprezentowane przez Panaya? Zapewne nie w tym roku. Na razie planowane zmiany pozostają na etapie wczesnego projektowania i ich kształt oraz zasięg może ulec jeszcze zmianom. Film pozwala nam jednak zrozumieć, w jakim kierunku programiści Microsoftu mają zamiar zabrać Windowsa 10 w jego kolejnych aktualizacjach.

Przeczytaj także:

  1. Kolejna kłopotliwa aktualizacja Windows 10
  2. Facebook - Algorytm do oznaczania spamu przesadził
  3. Aktualizacja Android Auto powodem kolejnych problemów
blog comments powered by Disqus
Poznaliśmy nowy wygląd Windows 10