PODPOWIEDZI:
- 600 zł Cash back na pralki Samsung w sklepie RTV Euro AGD

Szykuje się triumf smartfonów z klawiaturą? Planet Computers wypuści model 5G

Szykuje się triumf smartfonów z klawiaturą? Planet Computers wypuści model 5G

Nieznana wam pewnie marka Planet Computers planuje produkcję smartfona 5G z klawiaturą wysuwaną. Ich model Planet Computers Astro Slide 5G Transformer pojawił się w sieci w kampanii przeprowadzanej na IndieGogo. W momencie pisania tego tekstu wpłacono już prawie 334 tysiące euro.

Istnieje więc spora szansa, że firma ruszy z produkcją rozsuwanego smartfona. Ta kwota pozwoliła im przebić o dodatkowe 85% cel podstawowy wynoszący 180 tysięcy euro. Jak podaje Planet Computers, wymagany próg pieniężny został osiągnięty w zaledwie 4 godziny. Nadal można jednak wpłacać sumy na rzecz firmy tutaj.

Wpłaty na Astro Slide

Po co? Na przykład po tom żeby za 491 euro (lub 573 jeżeli spóźnicie się na zniżkę dla ‘wczesnych ptaszków’) zapewnić sobie jeden z pierwszych modeli tego smartfona. Deklarowany termin wysyłki został określony na marzec przyszłego roku. Po przedsprzedaży cena smartfona ma kreować się na poziomie 819 euro. Nie jest to więc konkurent cenowy dla pewnej chińskiej firmy. Swoją drogą już prawie wiadomo, które smartfony Xiaomi nie dostaną MIUI 12.

Czy rozsuwana klawiatura warta jest swojej ceny?

Kwota nie jest mała, ale i jest to pierwszy (słowami firmy) model inteligentnego telefonu z 5G i rozsuwaną klawiaturą. W dodatku nie byle jaką, bo specjalnie zaprojektowaną przez Planet Computers. Na tyle specjalnie, aby system rozsuwania nazwać. Slider brandowany RockUp ma być łatwy w rozsuwaniu i bardzo wytrzymały (trudno spodziewać się innej opinii firmy).

Co ciekawe, sama klawiatura jest podświetlana. To do dzisiaj czasami nie jest opcja spotykana w laptopach, a pozwoli na komfortową pracę również w nocy. Jej layout jest w miarę standardowym pomniejszonym QWERTY z niecodziennymi wcięciami tu i tam, a także usuniętym szeregiem zbędnych przy Androidzie (producent obiecuje wersję 10) klawiszy.

Poza tym Astro Slide prezentuje się jak interesująca propozycja ze średnio-wysokiej półki. Ma duży ekran, mierzący 6,53 cala o rozdzielczości FHD+. Nie jest to bezramkowiec, ale za to przykryty został szkłem zapobiegającym zarysowaniom bliżej niesprecyzowanej marki.

Grafika poglądowa Planet Computers Astro Slide

Wewnątrz znajduje się procesor MediaTek Dimensity 1000. To dzięki niemu użytkownik będzie mógł korzystać z benefitów, jakie za sobą niesie 5G i Wi-Fi 6. Oprócz tego z ważniejszych parametrów - 6 GB pamięci RAM i 128 GB ROM z możliwością rozszerzenia przez MicroSD. Znajdzie się też miejsce na pojemny akumulator 4000 miliamperogodzin ładowany także bezprzewodowo.

Z innych ciekawostek: będą dwa porty USB-C i wejście jack. Miłośnicy płatności zbliżeniowych ucieszą się na wieść o wsparciu dla NFC. Fani fotografii będą trochę rozczarowani obecnością tylko jednego aparatu tylnego o rozdzielczości 48 megapikseli (albo 24, grafika poglądowa nie jest ścisła z opisem). Z tym że to ma być w końcu produkt zastępujący na co dzień laptopa, więc to pewnie nie jest priorytetem.

Źródło: Indiegogo.com

blog comments powered by Disqus
Szykuje się triumf smartfonów z klawiaturą? Planet Computers wypuści model 5G