PODPOWIEDZI:

HTC szykuje powrót! Co zaoferuje Desire 20 Pro?

HTC szykuje powrót! Co zaoferuje Desire 20 Pro?

HTC zapisało się złotymi zgłoskami na kartach smartfonowej historii. Niestety, firma nie potrafiła utrzymać tego blasku i ostatnimi czasy nie mieliśmy do czynienia z dobrym smartfonem od Tajwańczyków. Tymczasem bez szumnych zapowiedzi firma planuje powrót do tworzenia smartfonów. Najnowszym dziełem firmy może być HTC Desire 20 Pro.

Jeszcze kilka miesięcy temu testowałem HTC Desire 19+ i moja opinia nie należała do pozytywnych. Urządzenie miało swoje problemy, a jego oprogramowanie dawno nie widziało aktualizacji. Niemniej urządzenie zachowało własny styl i czerpało z doświadczeń HTC. 

To wartości, do których część użytkowników zapewne by powróciła. Jest szansa, że niebawem nadarzy się ku temu dobra okazja. Wyniki smartfona od Tajwańczyków pojawiły się w Geekbench.

HTC Desire 20 Pro znaleziony w Geekbench.  Co zaoferuje?

Na trop urządzenia wpadł użytkownik Twittera @LlabTooFeR. Smartfon występuje pod nazwą kodową Bayamo. Informacji o nim udzielają deweloperzy ROM-ów, którzy niegdyś byli powiązani z HTC, więc coś może być na rzeczy. 

Pod względem konstrukcji urządzenie będzie zgodne z bieżącymi trendami. Możemy spodziewać się niewielkiego wcięcia na aparat, które najpewniej pojawi się po lewej stronie, tak jak w niedawno zaprezentowanym  OnePlusie 8. Design z tyłu ma przypominać to, co Xiaomi zaprezentowało w recenzowanym przez nas Xiaomi Mi 10. Dostaniemy zatem jednolity front z wyspą aparatów ulokowaną w lewym górnym rogu.

OnePlus wzorem wielu producentów zaoferował niewielkie wcięcie u góryTył Xiaomi Mi 10 to wielka wyspa aparatów

Fanów rozwiązań od HTC na pewno ucieszy wieść o zachowaniu gniazda słuchawkowego 3,5 mm. Firma jest znana z wysokiej jakości wrażeń dźwiękowych, więc takie rozwiązanie jest wysoce pożądane. 

Więcej dowiadujemy się na temat wydajności urządzenia. Dzięki benchmarkowi Geekbench mamy pewność, że HTC Desire 20 Pro posiada procesor Qualcomma. Bazując na wynikach dowiadujemy się, że jest to Snapdragon 660 albo 665 - obydwa posiadają zbliżony wynik i 4 słabsze rdzenie o taktowaniu 1,8 GHz. 

HTC Desire 20 Pro dostanie procesor Qualcomma

Smartfon HTC otrzyma 6 GB RAM-u. Całość (bez zaskoczeń) będzie pracowała w oparciu o Androida 10. Na ten moment nie znamy szczegółów na temat ekranu oraz aparatów. Na informacje o dacie premiery także będzie musieli jeszcze chwilę poczekać.

Źródło: India Today

blog comments powered by Disqus
HTC szykuje powrót! Co zaoferuje Desire 20 Pro?