PODPOWIEDZI:
Prezenty na Dzień Mamy

Microsoft kończy produkcję niektórych modeli Xbox One

Microsoft kończy produkcję niektórych modeli Xbox One

W obliczu zbliżającej się debiutu Xbox Series X, Microsoft ogłosił, że wstrzymuje dalszą produkcje dwóch systemów z rodziny Xbox One. Decyzja ta ma pozwolić firmie skupić się na nadchodzącej premierze nowej konsoli.

Amerykański gigant zakończył produkcję dwóch z trzech aktualnie dostępnych w sklepach modeli Xboksa One. Chodzi tu o Xbox One S All-Digital, który był eksperymentem producenta. W ten sposób sprawdzał on, jak dużym powodzeniem będzie cieszyła się konsola pozbawioną napędu Blu-ray. Z linii fabrycznych zniknął także przystosowany do pracy z technologią HDR oraz rozdzielczością 4K Xbox One X, który Microsoft ochrzcił mianem najpotężniejszego gamingowego systemu na rynku.

Warto zaznaczyć, że decyzja Microsoftu nie oznacza, że wspominane modele xboksów natychmiast wyparują z półek sklepowych. Firma dysponuje jeszcze pewnym zapasem niesprzedanych urządzeń oraz ich podzespołów, choć w ostatnich miesiącach odbiorcy mieli zgłaszać problemy z ich regularnymi dostawami. Przez wiele miesięcy konsole powinny jeszcze trafiać do handlowców. Będą one również wykorzystane przy naprawach i wymianach gwarancyjnych.

Microsoft zapewnia, że produkcja standardowegoXboxa One Snie została na razie wstrzymana, choć nie wiadomo jak długo będzie jeszcze trwać. Wiele osób podejrzewa, że system zostanie w najbliższej przyszłości zastąpiony przez tańszą wersję Xboxa Series X, która może zostać przedstawiona światu w najbliższych tygodniach. Nowa konsola, która znana jest na razie pod kodową nazwą Lockhart. Jej podzespoły będą słabsze od droższego "flagowca" i pozwolą na zabawę w maksymalnej rozdzielczości 1080p/1440p.

Źródło: IGN

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Microsoft kończy produkcję niektórych modeli Xbox One