PODPOWIEDZI:
- 600 zł Cash back na pralki Samsung w sklepie RTV Euro AGD

Koniec roku z projektorami Sony - Bajeczne 4K nie dla każdego

Koniec roku z projektorami Sony - Bajeczne 4K nie dla każdego

Zbliżający się koniec roku to zawsze czas gorących premier na rynku technologicznym. Producenci starają się zaspokoić szał zakupowy, który dopada konsumentów w okresie okołoświątecznym. W 2020 roku Sony prezentuje wyśmienitej jakości projektory 4K HDR, których raczej nikomu nie sprezentujesz.

Mowa o trzech urządzeniach, każde w innym pułapie cenowym. Produkty te, skierowane do prywatnych użytkowników, charakteryzują się profesjonalną jakością, ale także niemałą ceną. Jeśli jednak wysokiej jakości projektor 4K HDR jest tym, czego poszukujesz, to warto, abyś zapoznał się z nowinkami od Sony.

Charakterystyka VPL-VW590ES i VPL-VW790ES

Poza kilkoma różnicami pomiędzy VPL-VW590ES a VPL-VW790ES są to projektory o niemal identycznej specyfice. To, co je odróżnia, to źródło światła - w 590 jest to lampa, a w 790 dioda laserowa. Poza tym obraz z tego drugiego modelu jest jaśniejszy o 200 lumenów, co daje ich łącznie 2000.

Za całą magię, którą oferują produkty, odpowiada przede wszystkim nowoczesny procesor Sony X1 for projector. Jego duża moc obliczeniowa pozwala na szybszą i bardziej szczegółową analizę danych. W praktyce przekłada się to na jeszcze lepszy i dokładniejszy obraz.

Zdjęcie projektora VPL-VW590ES

Dzięki X1 działa funkcja Dynamic HDR Enchancer. Nowa technologia, która analizuje poszczególne sceny wyświetlanego obrazu i zapewnia maksymalny kontrast poprzez balansowanie jasnością. Projektor świeci mocniej przy wyświetlaniu jasnych obrazów i słabiej w ciemnych scenach, aby uzyskać jak najgłębszą czerń.

Za poprawę jakości odpowiada także unikatowa technologia zwiększania rozdzielczości - Sony Reality Creation. Również odbywa się to podczas analizowania poszczególnych scen i wzbogaca wyświetlany obraz realistycznymi detalami i fakturami w jakości 4K, nawet jeśli film jest w formacie 2K bądź Full HD.

Zdjęcie projektora Sony VPL-VW790ES

Pomimo wielu podobieństw różnica w źródle naświetlania jest na tyle istotna, że 590 na rynku europejskim kosztował będzie około 31 tysięcy złotych, a 790 aż 53 tysiące. Choć po zaprezentowaniu tych modeli polski oddział Sony poinformował, że można je zamawiać na stronie pro.sony, nie są one jeszcze dostępne w zakładce “Gdzie kupić”. Zmieni się to zapewne w najbliższych dniach.

Cechy VPL-GTZ380

Ma wszystko, co poprzednie modele i o wiele więcej. Po pierwsze posiada jeszcze szybszy i mocniejszy procesor X1 Ultimate for projector. Jest to sprzęt całkowicie profesjonalny, który odnajdzie się w każdych warunkach.

Najbardziej imponująca jest jasność, która wynosi 10000 lumenów. Dzięki temu projektor osiągnie niewyobrażalny wręcz poziom kontrastu i stuprocentowe pokrycie przestrzeni barw DCI-P3. Źródłem światła oprócz lasera jest tu luminofor. W produkcie Sony zastosowało nowy 0,74-calowy panel SXRD, co w połączeniu z wymienionymi źródłami złożyło się na taki wynik jasności.

Zdjęcie przedstawia projektor Sony VPL-GTZ380

Jak na swoje możliwości jest to dość kompaktowy produkt - waży jedyne 51 kg. Jeśli myślisz o kupnie tego urządzenia z najwyższej półki, musisz uzbroić się w odrobinę cierpliwości - VPL-GTZ380 pojawi się w sprzedaży dopiero pod koniec 2020 roku. Poza tym musisz przygotować także małą fortunę, ponieważ ten projektor ma kosztować w Europie około 355 tysięcy złotych w dniu premiery.

Choć nie jest to sprzęt dla każdego - dla zainteresowanych na pewno będą to smakowite kąski, a dla nas poważni kandydaci do tytułów w rankingu projektorów.

Co myślisz o projektorze za 355 tysięcy złotych? Daj znać w komentarzu!

Źródło: pro.sony

Dowiedz się więcej:

blog comments powered by Disqus
Koniec roku z projektorami Sony - Bajeczne 4K nie dla każdego