PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Tanie wiertarki udarowe do 200 zł |TOP 5|

Asus Eee PC 1008P-KR – netbook z nową platformą Intela i ze specjalnym akumulatorem

Asus Eee PC 1008P-KR – netbook z nową platformą Intela i ze specjalnym akumulatorem

Asus zaprezentował niedawno netbooka wyposażonego w procesor i chipset od AMD, jednak ruch ten nie oznaczał porzucenia produktów procesorowego giganta. Pokazany właśnie model Eee PC 1008P-KR wykorzystuje Pine Trail, czyli nową platformę Intela mającą zastąpić obecne procesory Atom i towarzyszące im chipsety. Urządzenie ma także nietypowy, bo nieduży i płaski akumulator, co może oznaczać chęć zmniejszenia masy sprzętu i popularyzacji wymiennych baterii.

Wyjaśnienia wymaga końcówka oznaczenia tego Asusa, czyli litery KR. Są one inicjałami znanego designera Karima Rashida, który zaprojektował obudowę (będzie dostępna w dwóch kolorach: widocznym na zdjęciu różowym oraz brązowym). Inna obudowa i inne wnętrze – tak można powiedzieć o nowym Eee PC. Przypomnijmy, że platforma Pine Trail to nowa wersja procesora Atom o nazwie Pine View, która w jednym układzie integruje nie tylko jednostkę obliczeniową, ale także kontroler pamięci DDR2 i kartę graficzną. W tandemie z tym CPU pracuje odpowiedzialny za komunikację mostek południowy chipsetu o nazwie Tiger Point. Zastosowanie takiego rozwiązania skutkuje zmniejszeniem poboru mocy i zwiększeniem wydajności. W tym konkretnym wypadku Asus zastosował procesor oznaczony jako Atom N450 (1,66 GHz). Jest to model jednordzeniowy, ale z technologią HyperThreading, więc system operacyjny będzie go widział jako jednostkę dwurdzeniową.

Asus Eee PC 1008P-KR

Eee PC 1008P-KR będzie poza tym wyposażony dość standardowo. Ekran urządzenia ma przekątną 10 cali i oferuje rozdzielczość 1024 x 600 pikseli. Zainstalowana pamięć RAM ma objętość 1 GB, a dysk twardy – 160 GB. Funkcje komunikacyjne są realizowane za pomocą karty Wi-Fi 802.11 bgn, modułu Bluetooth i kamery internetowej 1,3 Mpix. Wedle deklaracji producenta netbook ten będzie sprzedawany od lutego 2010 roku z systemem operacyjnym Windows 7 w wersji Starter Edition.

Asus Eee PC 1008P-KR

blog comments powered by Disqus
Asus Eee PC 1008P-KR – netbook z nową platformą Intela i ze specjalnym akumulatorem