PODPOWIEDZI:

Polski Amazon prześle paczki InPostem

Polski Amazon prześle paczki InPostem

Polska wersja serwisu Amazon przy dostarczaniu przesyłek na terenie naszego kraju będzie korzystała z usług firmy InPost oraz jej sieci paczkomatów. Współpraca odbywać ma się na podstawie zapisów właśnie zawartej umowy pomiędzy obiema spółkami.

W ubiegłym tygodniu Amazon ogłosił oficjalne wejście na polski rynek e-commerce, otwierając nową lokalną wersję swojego sklepu, która będzie dostępna pod domeną Amazon.pl. Firma zaczęła już przyjmować pierwsze zgłoszenia od przedsiębiorców zainteresowanych sprzedażą swoich produktów za pośrednictwem witryny.

Przypomnijmy, że wejście giganta do naszej ojczyzny odbywa się stopniowo. Firma od kilku lat inwestuje w infrastrukturę logistyczną obsługującą większą część Europy. Do tej pory rodacy wybierający Amazona robili jednak zakupy na niemieckiej stronie serwisu, która od kilku lat dostępna jest również w języku polskim. Zdobycie Polski nie będzie łatwym zadaniem dla Amazona, bowiem rynek zdominowany jest w tej chwili przez Allegro.

W obliczu dużej konkurencji Amazon zdecydował się na podpisanie pięcioletniej umowy o współpracę z firmą InPost. Wszystkie krajowe przesyłki w sklepie będą obsługiwane przez tego pocztowego lidera. Dzięki temu odbierzemy je również bez problemu w jednym z 10 tysięcy paczkomatów InPostu, które w ostatnich latach pokochali konsumenci. Ruch ten może przekonać do zakupów na Amazonie wiele niezdecydowanych osób, a także ułatwić sprzedaż zwykłym przedsiębiorcom.

Co ciekawe, InPost posiada już podobną umowę partnerską z Allegro, którą zawarł na siedem lat w ubiegłym roku. Według Rafała Brzoski, prezesa InPost, współpraca z Amazon nie nadwyręży relacji z Allegro, które w dużej mierze polega na jego firmie, albowiem przesyła ona aż 70 procent wszystkich towarów zakupionych na witrynie.

Aby odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie, InPost ma w najbliższych latach uruchomić dodatkowe 4 - 5 tysięcy paczkomatów w Polsce. W poszukiwaniu większych zysków planuje też rozszerzyć swoją działalność poza granicami kraju.

Wciąż nie wiemy, kiedy dokładnie wystartuje Amazon.pl.Otwarcie sklepu nastąpi najpewniej pod koniec tego lub na początku przyszłego roku. Analitycy podkreślają, że umowa z InPostem to dowód na to, iż spółka bardzo poważnie podchodzi do walki o nasz rynek sprzedaży elektronicznej, który według szacunków jest wart ok. 19 miliardów dolarów.

Źródło: Bloomberg

Zobacz także:

blog comments powered by Disqus
Polski Amazon prześle paczki InPostem