PODPOWIEDZI:

Ogromne wzrosty w branży webinarowej w 2020 roku – Raport ClickMeeting

Ogromne wzrosty w branży webinarowej w 2020 roku – Raport ClickMeeting

Międzynarodowa platforma webinarowa ClickMeeting, stworzona w 2011 roku przez Polaków, opublikowała raport na temat sejsmicznych zmian w branży, jakie zaszły w 2020 roku.

2020 rok upłynął pod znakiem lockdownów oraz pracy zdalnej. Nie dziwne więc, że wszelkie formy spotkań, nauki oraz szkoleń na odległość zyskały niesamowicie na popularności. W opublikowanym w sieci raporcie polska platforma webinarowa ClickMeeting chwali się ogromnym wzrostem zainteresowania jej produktami.

Jak możemy przeczytać w tekście, w ubiegłym roku z oferty ClickMeeting skorzystało na świecie prawie 31 milionów osób. Podobnie jak inni poważni gracze na rynku, polska firma odnotowała w tym czasie bezprecedensowe wzrosty w porównaniu do 2019 roku. W wydarzeniach wzięło udział w tym czasie o 292 procent więcej osób, a samych eventów przybyło o 262 procent.

Autorzy raportu podkreślają, że platformy webinarowe stały się jednym z podstawowych narzędzi komunikacyjnych w wielu firmach. W przypadku ClickMeeting aż 19 procent wszystkich eventów w 2020 roku przypadło na spotkania, rozmowy rekrutacyjne, warsztaty i konferencje biznesowe.

Znacznie częściej są jednak wciąż wykorzystywane do organizacji wszelkiego rodzaju szkoleń i kursów. 42 procent wydarzeń zorganizowanych za pośrednictwem ClickMeeting przypadło na tego rodzaju spotkania.

Ze sprzedażą i marketingiem związane było z kolei 36,5 proc. wydarzeń online. Większość z nich poświęcona była różnego typu produktom, zarówno wirtualnym (np. oprogramowanie), jak i istniejącym fizycznie. Wiele z nich przygotowanych zostało przez organizatorów tradycyjnych targów i prezentacji handlowych, które z powodu ograniczeń wywołanych pandemią musiały zostać przeniesione do sieci.

Cele webinarów według raportu ClickMeeting

Ciekawą statystyką jest również średni czas trwania webinarów, który uległ skróceniu o kilka minut w porównaniu z 2019 roku i wyniósł 85 minut. Na spotkaniach sieciowych użytkownicy ClickMeeting spędzali natomiast średnio 55 minut. Najpopularniejszym dniem do organizacji eventu okazał się wtorek, a godziną 15.00.

Źródło: ClickMeeting

blog comments powered by Disqus
Ogromne wzrosty w branży webinarowej w 2020 roku – Raport ClickMeeting