PODPOWIEDZI:

Samsung Galaxy Book S - Nowy laptop z rewolucyjnym procesorem Intela

Samsung Galaxy Book S - Nowy laptop z rewolucyjnym procesorem Intela

Walka na rynku procesorów pomiędzy AMD a Intelem cały czas trwa. Ostatnio to ta pierwsza firma zdaje się przejmować pozycję lidera na rynku. “Niebieski” producent układów scalonych nie daje jednak za wygraną, a Samsung decyduje się na ich produkt z czekającej jeszcze na swój debiut serii Lakefield.

Samsung Galaxy Book S z Intel Lakefield

Na kanadyjskiej stronie producenta pojawił się właśnie niewielkich rozmiarów notebook. Mowa o najnowszej wersji Galaxy Book S. W swoich podzespołach zawiera on procesor, który ma przywrócić równowagę mocy. To stwierdzenie wcale nie jest głupim żartem, bo właśnie po to została stworzona owa seria.

Hybrydowa konstrukcja, która zawiera wydajne rdzenie Sunny Cove oraz energooszczędne Tremont, to kompromis pomiędzy wysoką wydajnością a niskim poborem mocy. Przyczyni się to do większej żywotności baterii, bez pokaźnej utraty wydajności.

Co ciekawe, w produkcji wykorzystana zostanie technologia Foveros 3D, gdzie poszczególne elementy procesora są układane warstwami. To pozwala na jeszcze większą miniaturyzację samego podzespołu, co w efekcie doprowadzi do powstania mniejszych i mocniejszych komputerów.

Grafika przedstawiająca notebook Samsung Galaxy Book S

Co oprócz Lakefielda w Galaxy Book S?

Najnowszy model laptopa od Samsunga został ogłoszony już kilka miesięcy temu. Teraz poznaliśmy szczegóły sprzętu. Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny i rozmiar, to nie różni się on specjalnie od poprzedników. Dotykowy ekran o przekątnej 13,3 cala oraz rozdzielczości Full HD. Waży jedynie 950 gramów, a jego grubość to zaledwie 12 mm.

Istotny zmiany zaszły w przypadku podzespołów. Oprócz wcześniej wspomnianego procesora, którym dokładnie będzie 5-rdzeniowy Intel Core i5 L16G7, zmiana zajdzie również w zintegrowanej grafice. Chodzi o UHD Graphics, która zastąpi zastosowany wcześniej model oparty na konstrukcji ARM.

Obudowa ma posiadać dwa porty USB typu C, czytnik Micro SD i standardowe złącza audio. Za łączność bezprzewodową odpowiedzialne będzie Wi-Fi 6 z Bluetooth 5.0. Najważniejsza jest tu jednak bateria 42 Wh, która w połączeniu z hybrydowym Intelem ma zapewniać bardzo długi czas pracy.

Kiedy premiera i co z polskim rynkiem?

W trakcie pisania tekstu, z kanadyjskiej strony Samsunga zniknęła informacja o nowym Galaxy Book S. Całe szczęście udało się poznać i opisać specyfikę tego urządzenia. Czyżby informacja wypłynęła przez przypadek? Czy może to jedynie chwilowy błąd? Nie wiadomo. Tak samo niepewna jest data premiery samego kompaktowego komputera. Nie ma również konkretnych informacji co do dnia, gdy zadebiutuje rewolucyjny Lakefield.

Pojawienie się notebooka na rodzimym rynku to taka sama enigma. Sugerując się jednak dostępnością poprzedniego modelu w Polsce, możemy domyślać się, że produkt skierowany będzie głównie na rynek amerykański i zachodnioeuropejski.

Co myślicie o całej sytuacji? Dajcie nam znać w komentarzu!

Źródło: samsung.com/ca

Dowiedz się więcej:

  1. Tuxedo Book BA15 – Linuksowy laptop dla wymagających
  2. Nie obsłużysz go jedną ręką - Samsung Galaxy Note 20+ to gigant
  3. Samsungi z serii Galaxy poważnie zagrożone! Odkrył to... Polak
blog comments powered by Disqus
Samsung Galaxy Book S - Nowy laptop z rewolucyjnym procesorem Intela