PODPOWIEDZI:

Zobacz najlepszych streamerów na telewizorach Toshiba, JVC i Hitachi

Zobacz najlepszych streamerów na telewizorach Toshiba, JVC i Hitachi

Telewizory firm Toshiba, JVC i Hitachi otrzymały aplikację popularnego gamingowego serwisu streamingowego Twitch. Ich użytkownicy mogą dzięki niej oglądać między innymi profesjonalne rozgrywki e-sportowe oraz inne wydarzenia ze świata elektronicznej rozrywki.

O fakcie tym poinformował koncern Vestel, który poza wymienionymi już markami odpowiada w Europie także za produkcję telewizorów Finlux, Telefunken czy Techwood. Aplikacja Twitch została udostępniona posiadaczom wszystkich modeli smart TV spółki, które trafiły do sprzedaży począwszy od czerwca 2018 roku.

Warto podkreślić, że pojawienie się aplikacji Twitch to kolejny ukłon marek takich jak Toshiba, JVC czy Hitachi w stronę graczy. Telewizory tych japońskich firm od jakiegoś czasu skupiają się bowiem na wprowadzaniu nowych opcji skierowanych do osób lubiących spędzać czas w wirtualnych światach. Nie tak dawno pisaliśmy np. o nowych i tanich gamingowych modelach TV od Hitachi, charakteryzujących się niskim input lagiem, a także świetnym przestrzennym dźwiękiem Dolby Atmos.

Twitch, który od kilku lat należy do spółki Amazon, to najpopularniejsza platforma streamingowa na świecie, z której miesięcznie korzysta ponad 140 milionów osób. Poza kanałami prowadzonymi przez popularnych graczy i celebrytów, w serwisie transmitowane są na żywo także przeróżne wydarzenia za świata elektronicznej rozrywki, w tym e-sportowe turnieje, branżowe eventy oraz konferencje największych deweloperów.

Piloty telewizorów Vestel otrzymają dedykowany przycisk Twitch.

Wprowadzenie możliwości korzystania z Twitcha na dużym ekranie TV to jednak dopiero początek bliższej współpracy koncernu Vestel oraz należących do niego marek ze streamingowym gigantem. Jeszcze w tym roku na pilotach wybranych modeli telewizorów JVC, Hitachi i Toshiba pojawi się dedykowany multimedialny przycisk Twitch, który odeśle nas bezpośrednio do aplikacji. Będzie to pierwsza tego typu inicjatywa na rynku.

Źródło: Vestel Poland

blog comments powered by Disqus
Zobacz najlepszych streamerów na telewizorach Toshiba, JVC i Hitachi