PODPOWIEDZI:

Pralki Candy z najwyższą wydajnością energetyczną na rynku

Pralki Candy z najwyższą wydajnością energetyczną na rynku

Pralki firmy Candy otrzymały najwyższą ocenę w nowej europejskiej skali wydajności energetycznej urządzeń AGD, która oficjalnie weszła w życie w tym miesiącu. Opisuje ona stopień zużycia energii elektrycznej urządzenia, a tym samym jego wpływu na środowisko naturalne oraz rachunki za prąd.

O nowym sposobie określania wydajności energetycznej zdecydowała Komisja Europejska jeszcze w 2017 roku. Producenci sprzętu zaczęli go stosować od 1 marca tego roku. Zastąpi on dotychczasowo używaną metodę badania zużycia prądu, uproszczając przy tym dotychczas stosowaną skalę.

Wynika to po części z chęci zapewnienia wygody konsumentom, a po części z zauważalnego w ostatnich latach postępu technologicznego wywołanego przez coraz ostrzejsze ekologiczne normy UE. Najbardziej wydajne urządzenia oznaczone będą teraz po prostu literą A, która jest odpowiednikiem klasy A+++ w poprzednim systemie. Informacje o wydajności znajdziemy jak dotychczas na etykietkach, opakowaniu oraz w instrukcji sprzętu.

Nowe etykiety lepiej odzwierciedlają wydajność energetyczną współczenych urządzeń AGD

Firma Candy pochwaliła się, że jej pralkiz serii Rapidò i Smart otrzymały jako jedne z nielicznych na rynku nową notę A. Producent zapewnia, że urządzenia te osiągnęły to bez spadku wydajności oraz skuteczności prania. Udało się im dokonać tej sztuki dzięki zastosowaniu technologii Quick & Clean, a także innowacyjnemu silnikowi Speed Drive Inverter, który przyspiesza cykle prania.

Poza tym pralki odznaczają się szeregiem interesujących rozwiązań technicznych. Najciekawsze z nich oparte są o funkcje smart i komunikację z dedykowaną aplikacją mobilną. Za jej sprawą urządzenie podpowie nam np. jaka metoda prania będzie najskuteczniejsza, automatycznie ustawiając temperaturę oraz prędkość wirowania na podstawie zdjęcia brudnych ubrań.

Pralki marki Candy kupimy w sklepach Media Expert, RTV Euro AGD oraz Media Markt.

Źródło: Candy

blog comments powered by Disqus
Pralki Candy z najwyższą wydajnością energetyczną na rynku