PODPOWIEDZI:

Samsung liderem rynku - Chodzi o soundbary

Samsung liderem rynku - Chodzi o soundbary

Samsung po raz kolejnym liderem rynku soundbarów. W dodatku mowa tutaj o aspekcie globalnym. Urządzenia firmy, według firmy badawczej Futuresource Consulting, są najczęściej kupowanymi na świecie. Nie po raz pierwszy. Już siódmy rok z kolei koreański producent króluje w sprzedaży listw dźwiękowych.

Samsung jest uznanym liderem rynku soundbarów od wielu lat. W tym roku w Polsce ma aż  prawie 41 procenta udziałów. Ich pierwsze modele zadebiutowały na rynku w 2008 roku. Warto zauważyć, że było to 10 lat po pierwszym, według cnet.com, soundbarze w ogólnodostępnej sprzedaży, ale właściwie nie tak długo po tym, jak listwy dźwiękowe stały się popularnym elementem audiosfery. Koreańska firma to stary wyga tego rynku.

Co dane rynkowe mówią o nabywcach listw dźwiękowych?

Przy okazji udostępniono szereg informacji na temat przeciętnego nabywcy soundbarów. Dane Samsung Polska wskazują na to, że konsument ich produktów najczęściej wybiera modele w zestawie. To 92,9 procenta sprzedanych produktów w Polsce według wewnętrznych źródeł. Kompletnie nie powinno to nikogo dziwić - lwią część portfolio firmy stanowią jednostki z subwooferem.

Soundbar Samsunga w salonie

Oprócz tego, według obserwacji rynkowych Samsunga, większość nabywców kupuje soundbary ze średniej i wyższej półki. Średnia cena rynkowa kupowanych listw dźwiękowych w 2021 roku wynosiła około 1407 złotych, a największy wzrost sprzedaży nastąpił w przedziale od 1,5 do 2,5 tysięcy złotych. Z 27 do 35 procent.

Jakie są wyróżniki linii soundbarów Samsunga?

Firma przy okazji opublikowanego raportu chwali się swoimi soundbarami i technologiami. Na przykład modelem Samsung Q950A, który oferuje dźwięk przestrzenny w symulowanym formacie 11.1.4. Co ciekawe, to w praktyce zestaw, na który składa się nie tylko listwa dźwiękowa, ale i subwoofer oraz dwa dodatkowe głośniki. Przy wsparciu Dolby Atmos i DTS:X to ma gwarantować świetną przestrzenność audio.

Samsung Q950A system z subwooferem

Modele Samsunga to też lepsze sparowanie z wybranymi telewizorami firmy (NEO QLED, QLED i Crystal UHD). Szczególnie interesująca jest funkcja Q-Symphony, która sprawia, że dźwięk nie wydobywa się tylko z telewizora, ale i z soundbara, poprawiając odczucia odbiorcy. Są też tryby dla graczy, optymalizujące dźwięk pod gry konsolowe i technologia Samsung Acoustic Beam. Ta symuluje wydobywanie się dźwięku z miejsca na ekranie, z którego powinien się wydobywać.

Funkcjonowanie Samsung Q-Symphony

Źródło: news.samsung.com, cnet.com.

blog comments powered by Disqus
Samsung liderem rynku - Chodzi o soundbary