PODPOWIEDZI:

Wielka premiera monitora Bravia - To 100 cali profesjonalizmu.

Wielka premiera monitora Bravia - To 100 cali profesjonalizmu.

Najgorsza faza pandemii, wydaje się, już za nami. Powrót do biur częściowo już ma miejsce. Nie dziwi więc, że coraz więcej dzieje się w temacie sprzętów wspomagających hybrydową produktywność. Stąd Sony stawia na dużą i małą przekątną, tak by w serii biznesowych ekranów Bravia mieć pełną paletę rozwiązań.

Mogło się wydawać, że Sony obstawiło już wszystkie segmenty wielkościowe dla swoich monitorów, ale zapotrzebowania klientów biznesowych rosną. Dlatego też Sony Bravia FW-100BZ40J oferuje aż 100 cali, co pozwoli sprostać nowym wyzwaniom videokonferencji i nie tylko.

100 cali to dużo, ale warto poważnie się zastanowić: jak dużo? Sama przekątna to 254 centymetry długości, a to daje niezwykłe możliwości przy dzieleniu ekranu na wiele okien jak ma to miejsce w większości videokomunikatorów. Szerokość blisko 226 cm i wysokość na poziomie 130 cm czynią z monitora Bravia FW-100BZ40J urządzenie dominujące przestrzeń. I to nawet pomimo usunięcia logo Sony z frontu. Zresztą: spójrzcie poniżej.

Monitor Bravia FW-100BZ40J wypełni każdą przestrzeń

Przy zakupie upewnijcie się, że otrzymacie wsparcie ekipy wnoszącej sprzęt, bowiem przy wadze 88,9 kilograma przydadzą się minimum 4 osoby. Na szczęście Sony dostarczyło uchwyty, które ułatwiają proces przenoszenia. 

Logo Sony znajduje się na bocznej ścianie

Monitor Bravia FW-100BZ40J ma otrzymać szeroki wachlarz zastosowań. Dlatego też Sony nie poszło na kompromisy w kwestii reprodukcji obrazu i dźwięku. W środku drzemie procesor Cognitive XR - ten sam, który gości w tegorocznej linii konsumenckich telewizorów premium. Za pomocą sztucznej inteligencji rozpoznaje treści i dopasowuje do nich parametry w sposób najatrakcyjniejszy dla ludzkiego oka. Oprócz tego podbija materiały w niższej rozdzielczości oraz poprawia jasność klatek. 

Skoro jesteśmy przy jasności, monitor osiąga średnio 600 cd/m2 i może dochodzić nawet do 940 cd/m2, co pozwoli sprostać wymaganiom home office. Jeśli w naszym biurze mamy wyświetlać gry lub materiały graficzne o dużej płynności, to Bravia FW-100BZ40J będzie na to gotowa dzięki 100-hercowemu panelowi oraz zgodności z HDR-em.

FW-100BZ40J spisze się świetnie przy konsumpcji treści

Z konsumenckiej perspektywy równie istotny może być system Smart TV. W przypadku 100-calowego rozwiązania od Sony urządzenie wyposażono w Android 10 w wersji na telewizory. Co prawda zabrakło fabrycznie zainstalowanych aplikacji multimedialnych, ale 16 GB na start pozwoli szybko nadrobić ten brak. Nie zabrakło za to zgodności z Apple AirPlay 2 oraz Google Chromecast.

Urządzenie ma oczywiście bardziej biznesową stronę. Platformą, na której działa jest autorski system TEOS, którego działanie można rozciągnąć na całą przestrzeń korporacyjną - od recepcji, przez laptopa, aż po salę konferencyjną. Wszystko za pośrednictwem modułów, które zainstalujemy w kompatybilnych urządzeniach. Dzięki temu łatwo wdrożyć system rezerwacji miejsc do pracy, komunikacji biurowej czy wyświetlania materiałów na wielu ekranach.

TEOS uczyni monitor bravia dobrym yrządzeniem do pracy i nie tylko

TEOS nie kończy się na biurach, bowiem pozwala też na strumieniowanie kanałów telewizyjnych na wielu urządzeniach przez IPTV. Z powodzeniem posłuży też za hub dowodzący systemami inteligentnych pomieszczeń. Dzięki aplikacji TEOS Manage łatwo zaplanować, co i w jaki sposób ma być wyświetlane na ekranach. System współpracuje także z zewnętrznymi pluginami, jak chociażby tymi do Office 365 czy Microsoft Active Directory. 

Monitor Bravia zadziała też z innym oprogramowaniem. Dzięki narzędziom Cisco czy Logitecha bez problemu zmienimy go w centrum konferencyjne, a Control 4 da dostęp do automatyzacji procesów inteligentnych. Dzięki jednolitym podzespołom w całej serii łatwiej będzie zachować płynność współpracy między urządzeniami korzystającymi z Wi-Fi na częstotliwości 5 GHz oraz Bluetooth 4.2.

Mniejszy monitor zapewni lepszą pracę w mniejszch pomieszczeniach

A skoro o współpracy mowa: warto pamiętać, że Sony wypuściło też najmniejszy w ofercie, 32-calowy monitor Bravia FW-32BZ30J. Łatwo wyobrazić sobie, że z tymi samymi możliwościami przyda się w mniejszych pomieszczeniach, by łatwiej rozporządzać pracą lub by organizować więcej pomniejszych rozmów. Podobnie jak wszystkie rozwiązania w serii oferuje on Pro Mode ze spersonalizowanymi ekranami startowymi oraz dodatkowymi zabezpieczeniami danych, w tym między innymi wylogowywaniem się z kont po wyłączeniu.

Na to wszystko Sony przewiduje 3 lata gwarancji PrimeSupport, dzięki której naprawa odbywa się na miejscu u klienta. W razie niepowodzenia naprawy producent wymienia monitor na nowy. PrimeSupport da się też przedłużyć na kolejne dwa lata.

Sugerowane ceny dystrybucji to odpowiednio:

  • Sony Bravia FW-100BZ40J - 68 900 zł
  • Sony Bravia FW-32BZ30J - 3790 zł

Źródło: Sony Polska

blog comments powered by Disqus
Wielka premiera monitora Bravia - To 100 cali profesjonalizmu.