PODPOWIEDZI:

OPPO obiecuje przełom w ładowaniu! Pełna bateria w 9 minut!

OPPO obiecuje przełom w ładowaniu! Pełna bateria w 9 minut!

Co prawda o OPPO myślimy najczęściej w kontekście smartfonów, ale technologie, które za nimi stoją, także są interesujące. Firma przedpremierowo zapowiedziała nowe, 150-watowe ładowanie, a także nowości z zakresu łączności 5G.

OPPO dokonało kilku istotnych zmian w ostatnich miesiącach. Firma zacieśniła współpracę z OnePlusem, przez co więcej technologii i elementów oprogramowania dotrze do obydwu urządzeń. W ubiegłym roku firma po raz pierwszy zadeklarowała, w jak długim okresie zaktualizuje swoje modele. Ponadto najmocniejsze modele otrzymają obiektywy i oprogramowanie fotograficzne opracowywane we współpracy z Hasselbladem.

W obliczu tych zmian firma prezentuje nowości na temat ładowania oraz modemu obsługującego sieć 5G. Nie martwcie się - informacje o premierach smartfonów zdobędziemy bezpośrednio na stoisku OPPO na targach MWC w Barcelonie.

NOwy modem do obsługi sieci 5G w domu - OPPO 5G CPE T2

OPPO chce być widziane jako lider innowacji w zakresie 5G nie tylko w smartfonach, ale i w budowaniu sieci internetowych. Oprócz nowych urządzeń mobilnych w drugiej połowie roku zaprezentuje OPPO 5G CPE T2 - drugą generację routera do obsługi internetu 5G w domu z systemem automatycznego optymalizowania jakości sieci przez całą dobę.

Druga generacja routera zapewni obsługę sieci 5G na licznych pasmach

Projektanci nie byli szczególnie wylewni, gdy chodzi o szczegóły dotyczące możliwości urządzenia. Ze względu na politykę firmy nie dostałem odpowiedzi na temat prędkości maksymalnych wysyłania i pobierania. Zdaniem przedstawicieli OPPO te ,,mocno się różnią w zależności od warunków". Wiemy, że w środku pojawi się modem Qulacomm Snapdragon X62 5G, który będzie można ulepszyć do X65 5G. To oznacza, w teorii, nawet 10 Gbps na sekundę pobierania danych.

OPPO 5G CPE T2 obsłuży następujące pasma:

  • 5G: n1, n2, n3, n5, n7, n8, n20, n28, n38, n40, n41, n71, n75, n76, n77, n78, n79
  • 4G: B1, B2, B3, B4, B5, B7, B8, B20, B28, B32, B34, B38,B39, B40, B41, B42, B43

Urządzenie wyposażono w osiem anten. Układ ich połączeń nazwano O-Reserve 2.0 5G Smart Antenna Technology. Według producenta w porównaniu do poprzednika zasięg ma być o 30% lepszy. To wszystko przy połączeniu z nawet 256 urządzeniami. OPPO  5G CPE T2 będzie gotowe do połączenia z innymi rozwiązaniami w ramach EasyMesh, ale podczas prezentacji nie pojawiły się deklaracje na temat akcesoriów rozszerzających system.

OPPO 5G CPE T2 pojawi się na rynku w drugiej połowie 2022 roku. Możemy spodziewać się, że przede wszystkim zagości w ofertach operatorów oraz B2B.

Ładowanie 150W w niewielkim rozmiarze

OPPO walczy o bycie liderem w prędkości ładowania, ale i trwałości zaimplementowanych baterii. Przełomem w tej dziedzinie ma być 150-watowe ładowanie SuperVOOC z Battery Health Engine (20V x 7,5A). Nowy składnik technologii ładowania to połączenie dedykowanego chipu z algorytmem bezpiecznego ładowania (Smart Battery Health Algorithm) oraz Battery Healing Technology. 

Ładowanie 150W

Zadaniem chipu i sterującego nim algorytmu jest regulowanie napięcia na katodach i anodach tak, by jak najmniej obciążać je podczas procesu dystrybucji energii. Nieco więcej tajemnic ma przed nami Battery Healing Technology. Dodatkowa substancja w elektrolicie ma na poziomie atomów zmniejszać zniszczenia na powierzchni anody i katody. Warto zaznaczyć, że obydwie technologie działają zarówno podczas przewodowego, jak i bezprzewodowego ładowania.

Zachowanie życia baterii po 1600 cykli będzie takie samo jak przy 800 cyklach

W porównaniu z tradycyjnym ładowaniem, rozwiązanie od OPPO ma zachować większą trwałość akumulatorów. Wydajność baterii spadnie do 80% nie po 800 cyklach, a po 1600. To wszystko przy zapewnieniu 50% energii po 5 minutach ładowania i 100% baterii w kwadrans. OPPO testowało nowe rozwiązanie na ogniwie o pojemności 4500 mAh.

Ładowarka ma być niewiele większa od 65-watowych rozwiązań

SuperVOOC z BHE zagości w flagowcach oraz średniopółkowych telefonach OPPO i OnePlus. Firma zapewnia, że rozmiar kostki do 150W ładowania ma być podobny do tej 65-watowej znanej chociażby z recenzji OPPO Reno6 5G.

Pierwszym produktem z tą technologią będzie urządzenie OnePlusa, które producent ogłosi w drugim kwartale tego roku. Do końca roku firma pokaże też mobilne, 240-watowe ładowanie przewodowe. Według zapewnień producenta, baterię o pojemności 4500 mAh naładujemy w ten sposób w zaledwie 9 minut.

Źródło: OPPO

blog comments powered by Disqus
OPPO obiecuje przełom w ładowaniu! Pełna bateria w 9 minut!