PODPOWIEDZI:

Samsung Galaxy Buds 2 Pro oraz Galaxy Watch 5 & 5 Pro - Ceny, specyfikacje, przedsprzedaż

Samsung Galaxy Buds 2 Pro oraz Galaxy Watch 5 & 5 Pro - Ceny, specyfikacje, przedsprzedaż

Nowe premiery elastycznych urządzeń to także moment, gdy Samsung pokazuje światu akcesoria do nich przeznaczone. Samsung ponownie odświeża swoje słuchawki oraz zegarki. Czy są one warte naszych pieniędzy?

Od kilku lat producent ma strategię wypuszczania w tym samym momencie nowej generacji słuchawek dokanałowych oraz smartzegarków. Tym razem w portfolio dochodzi do lekkiego odświeżenia - Samsung zmienia nazewnictwo i wygląd zegarków, czym niejako odpowiada na plotniki o modelu Pro Apple Watcha. Powitajcie Samsung Galaxy Watch5 oraz Samsung Galaxy Watch5 Pro. Towarzyszą im słuchawki Samsung Galaxy Buds2 Pro.

W tym tekście znajdziesz informacje o nowych urządzeniach, a tutaj: Pierwsze wrażenia z Samsungiem Galaxy Z Fold 4, Galaxy Z Flip 4, Galaxy Buds 2 Pro oraz zegarkami Galaxy Watch 5 i 5 Pro.

Sprawdź ofertę przedsprzedażową Samsunga!
Samsung Galaxy Z Flip 4Samsung Galaxy Z Flip 4 przedsprzedaż euro.com.pl
Samsung Galaxy Z Fold 4Samsung Galaxy Z Fold 4 przedsprzedaż euro.com.pl
Samsung Galaxy Buds 2 ProSamsung Galaxy Buds 2 Pro - przedsprzedaż euro.com.pl
Samsung Galaxy Watch 5Samsung Galaxy Watch 5 - przedsprzedaż
Samsung Galaxy Watch 5 ProSamsung Galaxy Watch 5 Pro przedsprzedaż mediaexpert.pl

Samsung Galaxy Watch5 i Samsung Galaxy Watch5 Pro

Trudno o większe rewolucje w świecie smartzegarków, zwłaszcza gdy Samsung sam zaserwował sobie taką rok temu. Galaxy Watch4 przejściem na WearOS wiele zyskał i nadal wydaje się jedną z sensowniejszych opcji, zwłaszcza przy regularnych promocjach. Czym zatem mogą zaskoczyć nowe zegarki Galaxy Watch5?

Nowe kolory pasków w serii Galaxy Watch 5

Zapewne nowymi kolorami. Najmniejszy Galaxy Watch5 z kopertą 40 mm pojawi się w kolorze grafitowym, srebrnym oraz różowozłotym. Większy, 44-milimetrowy wariant, dostaniemy w grafitowej, szafirowej lub srebrnej obudowie. Mniejszy wybór czeka na potencjalnych nabywców Samsunga Galaxy Watch5 Pro - tu dostępny jest jedynie czarny tytan oraz szary tytan.

Samsung Galaxy Watch 5 Pro dotrze w dwóch kolorach

Nowe funkcje skupiają się głównie na tym, co gości w oprogramowaniu. Najnowsze zegarki Samsunga mogą nie tylko dokonywać bioelektrycznej analizy impedancji, ale także mierzyć jak szybko regeneruje się ciało. Wszystko w czasie rzeczywistym.

Do tego w zegarkach pojawi się trening snu. Nowy interfejs pozwoli lepiej zrozumieć to, jak śpimy. W telefonie uruchomimy program treningowy, który zanalizuje nasze zwyczaje podczas spania. Do tego aplikacja SmartThings po jego uruchomieniu dostosuje pracę domowych sprzętów, by nie przeszkadzały. 

Nowe zegarki to także 8 nowych tarcz i 10 ulepszonych. Do tego otrzymamy więcej narzędzi do personalizacji wyglądu zegarka.

Galaxy Watch 5 Pro otrzyma magnetyczne zapięcie

Resztę nowych funkcji zarezerwowano dla Samsunga Galaxy Watch 5 Pro. Zmieni się wykonanie - szkło na froncie wykonano z szafiru, a obudowę ze stopu tytanu. Zmianie ulegnie pasek, który otrzyma nowe, jednolite zapięcie.  Powiększono także baterię do 590 mAh, choć producent nie pochwalił się czasem pracy na jednym ładowaniu.

Galaxy Watch 5 Pro zmierzy skład masy ciała

Nowością dla modelu Pro będzie wsparcie dla treningów po określonych trasach. Do smartwatcha wgramy pliki *GPX, które będą zawierały informacje o trasie i jej rzeźbie. Zyskamy w ten sposób dostęp do nawigacji krok po kroku oraz powrotu po tej samej trasie. Wszystko w języku polskim i z wykorzystaniem aplikacji Samsung Zdrowie.

Ile przyjdzie zapłacić za takie urządzenia? Opcji jest kilka:

  • Samsung Galaxy Watch 5 40 mm Wi-Fi - 1349 zł
  • Samsung Galaxy Watch 5 40 mm LTE - 1549 zł
  • Samsung Galaxy Watch 5 44 mm Wi-Fi - 1499 zł
  • Samsung Galaxy Watch 5 44 mm LTE - 1699 zł
  • Samsung Galaxy Watch 5 Pro Wi-Fi - 2149 zł
  • Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE - 2349 zł

Przy okazji zakupu zegarków do 25 sierpnia producent dorzuci do nich słuchawki Galaxy Buds 2.

Samsung Galaxy Buds 2 Pro - czas na 24-bitowe próbkowanie dźwięku

Nowe słuchawki w portfolio Samsunga stały się mniejsze o 15% od poprzedniego modelu Pro, nie tracąc wodoodporności w standardzie IPX7. Do tego zapakowano w nie nowe technologie, w tym 24-bitowe próbkowanie dźwięku z pomocą nowego procesora. Odpowie on także za generowanie bardziej imersywnych doświadczeń z dźwiękiem przestrzennym w ramach 360 Audio.

Kolory słuchawek Samsung Galaxy Buds 2 Pro

Słuchawki zaoferują bezpośrednie wsparcie dla przesyłania wielokanałowego, a w dostarczaniu przestrzenności pomoże Dolby Head Tracking. Oprócz tego przypomną one, gdy będziemy Wyższą jakość dźwięku i inteligentne funkcje zarezerwowano dla posiadaczy smartfonów Samsunga z nakładką One UI w wersji 4 i wyższej. Posiadacze konta Samsung skorzystają też z szybszego przełączania źródła dźwięku między urządzeniami, w tym - telewizorami Samsung.

Słuchawki Samsung Galaxy Buds 2 Pro dobrze leżą w uchu

Galaxy Buds2 Pro mają być lepsze także pod kątem aktywnej redukcji szumów. Ta nie tylko będzie mocniejsza, ale i sprytniejsza. Galaxy Buds2 Pro wykryją, gdy zostaje zadane nam pytanie i inteligentnie przełączą się w tryb nasłuchiwania. Po zakończonej rozmowie wrócą do aktywnej redukcji szumów. Voice Detect ma działać nawet podczas konwersacji prowadzonych przy zgiełku miasta. System pracuje dzięki trzem mikrofonom oraz czujnikowi wykrywającemu głos (Voice Pick-Up Unit).

Lawendowy jest głównym kolorem słuchawek Samsung Galaxy Buds 2 Pro

Słuchawki trafią na rynek w kolorze białym, grafitowym oraz fiolecie Bora. Całe etui, jak i słuchawki, stały się matowe. Zachowano te same akumulatory przy mniejszym wymiarze - po 61 mAh na każdą ze słuchawek. Dzięki temu wytrzymają one do 8 godzin słuchania muzyki bez aktywnej redukcji szumów i do 5 godzin przy włączonej ANC. Po skorzystaniu z etui zyskamy maksymalnie 29 godzin słuchania muzyki bez ANC i 18 godzin z ANC. 

Słuchawki tworzą ekosystem Samsunga

Co spodziewane, krócej potrwają rozmowy. Z ANC sprzęt może działać na jednym ładowaniu 3,5 godziny, a bez niego - 4 godziny. Przy wykorzystaniu energii z etui ładowanego przez USB-C lub indukcyjnie, czas słuchania wydłuży się do 14 godzin z ANC i do 15 godzin bez ANC. Ten wynik to częściowo zasługa nowego standardu Bluetooth 5.3. Galaxy Buds 2 Pro są też gotowe na wdrożenie przyszłościowe Bluetooth Low Energy Audio.

Za słuchawki Samsung Galaxy Buds 2 Pro przyjdzie nam zapłacić 999 złotych. W przedsprzedaży do 25 sierpnia producent obniży tę cenę o 200 złotych.

Źródło: Samsung

blog comments powered by Disqus
Samsung Galaxy Buds 2 Pro oraz Galaxy Watch 5 & 5 Pro - Ceny, specyfikacje, przedsprzedaż