PODPOWIEDZI:

IFA 2022: EZVIZ z bogatą ofertą smart home i odkurzaczami

IFA 2022: EZVIZ z bogatą ofertą smart home i odkurzaczami

EZVIZ konsekwentnie rozwija swoje portfolio produktów do całego domu. Firma, która niedawno zadebiutowała w Polsce, na berlińskich targach zaprezentowała szereg urządzeń, które uprzyjemnią codzienne korzystanie z domu. W tle sztuczna inteligencja oraz rozwiązania 2 w 1.

Marka EZVIZ powstała w 2013 roku i od tego czasu zajmuje się dostarczaniem systemów inteligentnego domu. Zebrała przy tym poklask wśród 90 milionów użytkowników, którzy posiadają co najmniej jeden sprzęt EZVIZ. Wśród nich jest grupa 35 milionów korzystających z aplikacji smart home od producenta przynajmniej raz w miesiącu. Podczas targów w Berlinie EZVIZ pokazało produkty, które mogą wywindować te numery na jeszcze wyższe poziomy.

Inteligentne oczy kamery ochronią dom oraz dzieci

W każdej z pięciu interaktywnych stref stoiska na targach IFA gościły inne sprzęty. Sporo uwagi producent poświęcił kamerom IP.

Rodzice powinni docenić elektroniczną nianię EZVIZ Baby Monitor 1. Ta dostępna jest w dwóch wersjach - pastelowym błękicie oraz pastelowym różu. Obudowy wykonano z nietoksycznego silikonu bez ostro zakończonych krawędzi. Sprzęt jest w 100% bezprzewodowy, a nagrania Full HD będą umieszczane na karcie Micro SD o pojemności do 256 GB. Jeśli jednak karta to dla nas za mało, producent przewiduje dostęp do usługi EZVIZ CloudPlay z zapisami nagrań w chmurze.

Inteligentna kamera EZVIZ poinformuje o płaczu dziecka

Bateria o pojemności 2000 mAh może dać nawet do 7 godzin pracy w trybie ciągłej aktywności. Nocą działa bez użycia światła widzialnego, dzięki czemu nie przeszkadza podczas snu, a jej pole widzenia wynosi maksymalnie 5 metrów. Sprzęt wyśle powiadomienie na wypadek głośnego płaczu dziecka. Może do tego uruchomić uspokajającą muzykę, a ponadto przekazać nasze wypowiedzi skierowane ku połączonemu z nią smartfonowi.

Na zewnątrz bardziej przydatna może okazać się obrotowo-uchylna kamera EZVIZ HB8 na baterie. Ta może nagrywać video nawet w 2K (2560x1440 px), a do tego posiada wbudowaną wbudowaną pamięć 32 GB. Dzięki baterii o pojemności 10400 mAh może pracować nawet przez 210 dni. Do tego kamera jest kompatybilna z panelami solarnymi EZVIZ. Nocą przyda się z kolei widoczność nawet do 15 metrów.

Kamera EZVIZ może działać nawet 7 miesięcy\

To wszystko przy regulacji ruchu o 340 stopni w osi horyzontalnej i o 65 stopni w osi wertykalnej. Obudowę zabezpieczono zgodnie ze standardem IP 65, więc powinna poradzić sobie z deszczem. W przyszłości pojawi się też kamera z obsługą sieci 4G do bezprzewodowego przesyłania nagrań z między innymi działki.

EZVIZ pomoże w domowych porządkach

Dotychczas EZVIZ nie produkował urządzeń sprzątających, ale na jego stoisku dało się znaleźć routery czy domowe tablety, więc firma nie ogranicza się w produkcji inteligentnych sprzętów.

Nowością w ofercie EZVIZ jest bezprzewodowy odkurzacz pracujący na mokro oraz na sucho - EZVIZ RH1. W dodatku sprzęt czyści nie tylko podłogi, ale także i siebie, by dłużej pracować bez konserwacji szczotek i ścierki. Najpierw nawilży, a potem osuszy ścierkę, wykorzystując przy tym wodę z 700 mililitrowego zbiornika. Zbiornik z brudną wodą oferuje za to 600 mililitrów.

Odkurzacz mopujący EZVIZ może pracować na mokro oraz na sucho

Przy odkurzaniu EZVIZ RH1 osiąga  wysokie ciśnienie robocze - do 12000 Pa w trybie maksymalnej mocy. Na co dzień skorzystamy najpewniej z trybu automatycznego, który sam ustali niezbędną intensywność pracy. Wykorzysta do tego kamerę na podczerwień. Ta zmierzy poziom kurzu i następnie zadecyduje o mocy ssania, prędkości obrotowej rolki oraz ilości wody, jaka na nią dotrze. Jedno ładowanie baterii 4000 mAh ma wystarczyć do umycia 200 metrów kwadratowych.

Robot sprzątający EZVIZ RS2 i wymopuje i zamiecie

Dla tych, którym niespecjalnie chce się sprzątać, producent przygotował robota sprzątającego RS2 z funkcją odkurzania oraz mopowania podłóg. Tu także zadziała sztuczna inteligencja, która rozpoznaje nawierzchnie i dopasowuje do nich moc, a do tego sprzęt po zadokowaniu przekaże zebraną z podłogi zawartość do stacji dokującej. Do poruszania się wykorzysta system rozpoznawania dywanów oparty o modele głębokiego nauczania oraz kamerę D-Time of Flight. 

Robot sprzątający EZVIZ zyska funkcje mopowania

Sprzęt poruszał się po stoisku w specjalnie wyznaczonej przestrzeni. Nie miał on przed sobą wielu przeszkód ani brudu, który mógłby posprzątać. Mogę więc tylko ocenić jego ruchy, a te były metodyczne i skupione na przejechaniu całego obszaru niczym od linijki. Sprzęt, poza sprzątaniem, zyskał funkcję monitorowania zwierząt z użyciem wbudowanej kamery.

To nie wszystko od EZVIZ

Firma sporą uwagę poświęca sensorom przydatnym w inteligentnym domu. W ofercie pojawiło się sporo nowych narzędzi działających z aplikacją EZVIZ App.

Po raz pierwszy w portfolio firmy pojawił się zamek do drzwi EZVIZ DL01S. Co ciekawe, nie potrzebuje on dedykowanego rygla, a co się z tym wiąże - dodatkowego wiercenia, kręcenia i montowania nowego zamka. Całość wystarczy nałożyć na dotychczasowy zamek. Z poziomu aplikacji ustalimy czas trybu prywatności, gdy nikt inny nie będzie mógł otworzyć zamka z pomocą aplikacji, a do tego zamek automatycznie zablokuje drzwi po wykryciu zamknięcia drzwi.

System czujników domowych EZVIZ zabezpieczy dom przed wypadkami (fot. EZVIZ)

Urządzenie może działać przez Bluetooth lub z ekosystemem Zigbee. Do tego drugiego będzie potrzebowało mostka EZVIZ A3, także prezentowanego podczas targów IFA w Berlinie. Mostek połączymy także z sensorem zamknięcia i otwarcia drzwi bądź okien EZVIZ T2C, przyciskiem T3C, sensorem ruchu T1C oraz sensorem ruchu T1C. Bardziej zaawansowany będzie termometr z czujnikiem wilgotności T51C. 

Źródło własne + materiały prasowe EZVIZ

blog comments powered by Disqus
IFA 2022: EZVIZ z bogatą ofertą smart home i odkurzaczami