PODPOWIEDZI:
Promocja na sprzęt AGD i RTV

PENTAX Q - nowy system aparatów z wymienną optyką

PENTAX Q - nowy system aparatów z wymienną optyką

Firma Pentax przedstawiła kolejne nowe modele aparatów fotograficznych. Tym razem firma zaprezentowała aparat Pentax Q, który posiada wymienną optykę. Aparat jest bardzo lekki, korpus jest kompaktowy, dzięki czemu użytkownicy będą mogli w łatwy sposób korzystać z produktu z naprawdę gwarantującym wysokiej jakości obraz.

PENTAX Q został zaprojektowany i opracowany w odpowiedzi na oczekiwania użytkowników. Począwszy od wysokiej jakości matrycy CMOS, 1/2.3-calowej typu back-illuminated po pełną gamę zaawansowanych funkcji oraz nowo opracowane obiektywy z mocowaniem super-Q. PENTAX Q to nowo opracowane mocowanie bagnetowe o średnicy zmniejszonej o około dwie trzecie konwencjonalnego mocowania typu K. Było to możliwe poprzez zmniejszenie rozmiaru bagnetu (zmniejszona odległość do powierzchni matrycy) do prawie jednej piątej, w porównaniu do bagnetu K, jak i również poprzez optymalizację pola obrazowego nowych obiektywów proporcjonalnie do wielkości matrycy. System PENTAX Q eliminuje wizjer optyczny, komorę lustra, czujnik AF, czyniąc body PENTAX Q najmniejszym i najlżejszym w swojej klasie. Korpus został wykonany ze stopu magnezu, co nadaje mu elegancki wygląd oferując przy tym wysoką jakość wykonania, niewielką wagę oraz wytrzymałość. PENTAX Q dostępny będzie w kolorach: białym i czarnym.

PENTAX Q 1

Wyjątkowa jakość obrazu

Produkt wyposażony został w matrycę CMOS 1/2.3-cala typu back-illuminated, czyli podświetlaną od tyłu, dostarczającą około 12,4 mln efektywnych pikseli. Tego typu konstrukcja zapewnia komfortową pracę na wysokich czułościach, niski poziom szumów oraz szybkie odczytywanie danych. W aparacie PENTAX Q zastosowano również nowy procesor przetwarzania obrazu a jego konstrukcja oparta została o wieloletnie doświadczenie konstruktorów lustrzanek Pentax. W połączeniu z doskonałą jakością nowych obiektywów, PENTAX Q oferuje zdjęcia o wysokim kontraście oraz bogatym odwzorowaniu szczegółów i kolorów. Dzięki zminimalizowanym szumom można wykorzystać cały zakres czułości - od ISO 125 ​​aż do ISO 6400 - nie martwiąc się irytującym szumem cyfrowym. Dodatkowo użytkownik ma do dyspozycji zdjęcia HDR (High Dynamic Range) łączące wiele zdjęć w jedno o szerokim zakresie dynamiki.

PENTAX Q 2

Tryby Smart Effect

  • Efektowne kolory: zdjęcia z podniesionym poziomem nasycenia kolorów
  • Wyraźne kolory: zdjęcia z wysokim kontrastem z zachowaniem jednego koloru.
  • Stylowe kolory: zdjęcia z efektem aparatu dziecięcego z możliwością wyboru kilku różnych wykończeń
  • Krosowanie: proces wymiany kolorów znany z fotografii analogowej
  • Ciepłe wygaszenie: zdjęcia z małym kontrastem
  • Tone Expansion: zdjęcia z efektem HDR (High Dynamic Range)
  • Czarno-białe: zdjęcia typu low-key, z wysokim kontrastem i wzmocnioną ostrością
  • Wodne kolory: efekt wodnych kolorów
  • Wzmocnione kolory: delikatnie wzmocniony kontrast
  • Tryb użytkownika: kombinacja filtrów

Filmy Full HD

PENTAX Q wyposażony został w funkcję nagrywania filmów Full HD stosując format zapisu H.264, co pozwala użytkownikowi rejestrować wysokiej jakości klipy wideo (1920 x 1080 pikseli) przy prędkości zapisu 30 klatek na sekundę. Użytkownik może również skorzystać z wymiennych obiektywów Q do produkcji perspektywy lub efektywnie wykorzystywać tryby Smart Effect do tworzenia kreatywnych i ekspresyjnych filmów. PENTAX Q posiada również złącze mikro-HDMI (typ D), które pozwala użytkownikowi na jednoczesne odtwarzanie za pomocą urządzeń zewnętrznych zarówno filmu HD jak i dźwięku.

PENTAX Q 3

Łatwa kontrola rozmycia (Bokeh)

PENTAX Q posiada nowo opracowaną funkcję kontroli bokeh-u, umożliwiającą wykonywanie zdjęć z rozmytym tłem i ostrym głównym tematem zdjęcia. Dzięki niej początkujący fotograf zaznajomić się może z pojęciem kontroli głębi ostrości.

System stabilizacji matrycy

Nowy PENTAX Q zaopatrzony został w zintegrowany z korpusem system stabilizacji matrycy, umożliwiając tym samym wykonanie nieporuszonego zdjęcia w gorszych warunkach oświetleniowych czy za pośrednictwem obiektywu Tele. Czujnik aparatu po wykryciu drgań przesuwa matrycę tak aby w rezultacie powstało ostre i nieporuszone zdjęcie.

Funkcje znane z lustrzanek cyfrowych

PENTAX Q oferuje wiele przyjaznych dla użytkownika funkcji znanych z lustrzanek cyfrowych. Aby dostosować się do preferencji użytkownika oraz różnych sytuacji, aparat oferuje do wyboru cztery tryby ekspozycji: programowana automatyka ekspozycji (P) - tryb który automatycznie wybiera optymalne połączenie przysłony i migawki, preselekcja przysłony (AV), preselekcja migawki (TV) oraz tryb manualny.

Duży wyświetlacz LCD

W aparacie PENTAX Q znajdziemy nowy 3-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 460.000 punktów. Pozwala on na wygodny podgląd nawet pod kątem 170 stopni (w poziomie i w pionie).

PENTAX Q 4

System czyszczenia matrycy DRII

PENTAX Q oferuje efektywny i sprawdzony system czyszczenia matrycy DRII. Podobnie jak w lustrzankach K5 czy 645D ultradźwiękowe wibracje pozwalają efektywnie pozbyć się ewentualnych zabrudzeń powstałych przy wymianie obiektywu w niekorzystnych warunkach.

Wbudowana lampa błyskowa

PENTAX Q zaopatrzony został w automatyczną, podnoszoną lampę błyskową (GN 7 - ISO 200/m). Błysk pokrywa kąt 28mm (w formacie 35mm).

blog comments powered by Disqus
PENTAX Q - nowy system aparatów z wymienną optyką