PODPOWIEDZI:
HIT Dnia - promocje w sklepie RTV Euro AGD

TomTom HD Traffic już w Polsce

TomTom HD Traffic już w Polsce

TomTom, wiodący światowy dostawca przenośnych rozwiązań nawigacyjnych, ogłosił misję firmy, która skupia się na zmniejszeniu natężenia ruchu na drogach. Misja ta jest częścią Manifestu Drogowego, zadeklarowanego przez firmę. Zakorkowane ulicę oddziaływują na miliony ludzi każdego dnia – wpływają negatywnie na psychiczne zdrowie każdego kierowcy oraz powodują poważne straty w gospodarce. Uwzględniając te aspekty TomTom oferuje natychmiastowe i opłacalne rozwiązanie, które pomoże każdemu kierowcy uniknąć zakorkowanych tras – TomTom HD Traffic

TomTom wprowadził na polski rynek technologię TomTom HD Traffic, która nie tylko umożliwia kierowcom najlepszą nawigację przez korki, ale sprawia, że kierowcy korzystający z urządzeń TomTom opartych na technologii TomTom HD Traffic odgrywają kluczową rolę w zmniejszaniu korków, co następnie pozytywnie wpływa na pozostałych kierowców. Badania przeprowadzone przez TomTom wskazują, że wystarczy tylko 10% kierowców, którzy będą korzystać z technologii TomTom HD Traffic, aby zadziałał tzw. „efekt kolektywny” i sprawił, że drogi staną się przejezdne a wszyscy dzięki temu zaoszczędzili czas na dojazdy. Zostało udowodnione, że „efekt kolektywny może zmniejszyć natężenie ruchu drogowego o 5%, co odczuje każdy uczestnik ruchu.

TomTom HD Traffic

TomTom HD Traffic jest najdokładniejszą technologią informująca o aktualnej sytuacji na drodze dostępną na rynku. Informacje o korkach obejmują do 99,9% dróg w większości krajów Europy, w których dostępna jest technologia TomTom HD Traffic, od dziś należy do nich również Polska. Informacje, które wysłane są do urządzeń pochodzą bezpośrednio od innych użytkowników nawigacji TomTom, a dodatkowo wzbogacone są o dane firm zewnętrznych oraz historyczne dane pochodzące od milionów kierowców zebrane w ramach IQ Routes. TomTom HD Traffic nie tylko dostarcza dokładnych informacji na temat sytuacji na drodze, ale zawsze zapewnia najświeższe dane – TomTom HD Traffic oferuje aktualizacje co 2 minuty.

TomTom HD Traffic

„Dla wielu kierowców, korki są nieodłącznym elementem codziennych podróży” – powiedziała Corinne Vigreux, Managing Director Consumer Business Unit w TomTom „Jesteśmy przekonani, że nadszedł najwyższy czas aby stawić czoła korkom w mieście na dużą skalę. Dlatego też wprowadzamy przełomową technologię TomTom HD Traffic, która znacznie zmieni sytuacje na drogach”

TomTom HD Traffic

Manifest Drogowy od TomTom kładzie nacisk na cztery główne aspekty, które wpłyną na przyspieszenie masowego wykorzystania inteligentnego systemu wyznaczania tras. Firma deklaruje kontynuacje współpracy z przedstawicielami świata biznesu, organizacji i rządów, jak również z każdym indywidualnym użytkownikiem, aby całość manifestu się urzeczywistniła. Cztery deklaracje zawarte w Manifeście Drogowym to:

  • Zachęcimy i zainspirujemy ludzi do brania udziału w redukcji natężenia ruchu drogowego.
  • Zwiększymy dostępność TomTom HD Traffic.
  • Kontynuujemy wprowadzanie innowacji w technologii nawigacji drogowej.
  • Połączymy głównych interesariuszy ruchu drogowego, po to aby mogli dzielić się pomysłami i wprowadzić najważniejsze działania.

„Dobrze wiemy, że nie zwalczymy wszystkich korków na drogach, jednak możemy już dziś zrobić znaczący krok, aby je zmniejszyć” dodaje Vigreux „Rozpoczęliśmy naszą misję, ponieważ wiemy jak przechytrzyć korki. A wiemy, że tego oczekują od nas miliony kierowców na całym świecie. Jesteśmy przekonani, że TomTom odgrywa ważną rolę w zmniejszaniu natężenia ruchu drogowego we wszystkich krajach świata.”

Firma zobowiązała się do propagowania Manifestu Drogowego na całym świecie, począwszy od wprowadzenia go w zeszłym roku w Europie Zachodniej, w maju Manifest został zaprezentowany w Stanach Zjednoczonych. Nadszedł czas na Polskę, gdzie równolegle wprowadzane są nowe produkty oparte na technologii TomTom HD Traffic: GO LIVE 1000 i GO LIVE 1005.

TomTom HD Traffic

blog comments powered by Disqus
TomTom HD Traffic już w Polsce