PODPOWIEDZI:

Nie, redaktorzy, Sony nie pokazało przenośnej konsoli. Project Q to kontroler z ekranem

Nie, redaktorzy, Sony nie pokazało przenośnej konsoli. Project Q to kontroler z ekranem

Wiele redakcji rzuciło się na temat nowej “przenośnej konsoli” Sony, to znaczy Project Q, z zaostrzonymi zębami. W końcu to super nagłówek. Problem w tym, że to wcale nie jest konsola, a ledwie kontroler. Z ekranem i modułem Wi-Fi. W dodatku rozwiązuje problem, który nie istnieje.

Project Q to coś, na co czekaliśmy od dłuższego czasu. Wyciekająca, to tu, to tam, następczyni PS Vita, okazała się rozczarowaniem. Gracze oczekiwali handhelda z prawdziwego zdarzenia. W końcu taki mamy teraz klimat. Dostaną tablet. Za to wszystko wskazuje na to, że dość ciekawy (jak na swoją bardzo niszową kategorię).

Project Q - Przenośna konsola Sony, która się nie zdarzyła

Tak naprawdę to na razie nie wiemy zbyt wiele o Project Q. Najpewniej wyjdzie w tym roku. Podczas Playstation Showcase 2023 mogliśmy zobaczyć zapowiedź tego sprzętu. Wygląda jak tablet z przyczepionym po bokach rozczłonkowanym Dual Sense. Tym w zasadzie jest. Ekran ma mieć 8 cali i wyświetlać obraz w Full HD przy 60 klatkach na sekundę.

Project Q Playstation 5

Elementy kontrolera z kolei mają współdzielić z DualSense specjalne funkcje. To znaczy adaptacyjne spusty, dostosowujące swoją pracę do tego, co dzieje się w grze, oraz zaawansowaną haptykę (takie specjalne wibracje). To oczywiście fajny dodatek, którego prawie nie znajdziemy poza systemem Sony, ale… Nikt o to nie prosił.

Wszyscy spodziewali się nowego handhelda. W końcu Asus Rog już na rynku, Steam Deck niedawno świętował pierwszy rok, a Switch pobija rekordy z nową Zeldą. Tymczasem japończycy zaprezentowali “przenośną konsolę”, która wymaga Playstation 5 do działania. W dodatku na razie wiemy tylko tyle, że duża konsola przesyła obraz na tablet z kontrolerem przez Wi-Fi. Czyli lokalnie.

Lista nagłówków w wyszukiwarce Google na temat Project Q

To samo można zrobić przy pomocy telefonu, tabletu lub nawet Steam Decka. W końcu Playstation Remote Play to usługa rozwijana od dobrych kilku lat, z której może skorzystać każdy, nawet bez specjalnego akcesorium. Tym bardziej śmieszą pojawiające się w sieci nagłówki, informujące o najnowszej przenośnej konsoli Sony. Wiem, my też lubimy dobre SEO. Kto nie lubi?

Źródło: Playstation.

blog comments powered by Disqus
Nie, redaktorzy, Sony nie pokazało przenośnej konsoli. Project Q to kontroler z ekranem