PODPOWIEDZI:

Co wiemy o iPhone 15?

Co wiemy o iPhone 15?

Zbliża się wrzesień a wraz z nim premiera najnowszych urządzeń od Apple czyli iPhone serii 15.

Dzisiaj przyjrzymy się temu, co wiemy z przecieków na ten moment, a trzeba przyznać, że wiemy całkiem sporo.iphone 15 dynamic island

Lepsze podzespoły?

Na wstępie klasyczne, dla iPhone, zmiany czyli procesory - iPhone 15 oraz 15 plus otrzymają zeszłoroczny układ Apple A16 Bionic wraz z 6gb ramu. Wersje 15 Pro oraz 15 Ultra, która ma zastąpić serię Max, będą wyposażone w nowy chip Apple A17 Bionic, który ma być bardziej energooszczędny, co przełoży się na dłuższe czasy pracy na baterii, co jak wiemy, w telefonach z jabłuszkiem, nie jest najmocniejszą stroną. Ponadto, we wszystkich modelach pojemność akumulatorów ma być większa o nieco ponad 10%, co także będzie miało wpływ na długość działania na jednym ładowaniu.iphone 15 ekran odświeżanie

Jeśli jesteś fanem ProMotion, które znamy chociażby z iPhone 14 Pro, to mam dla Ciebie złą wiadomość. Model podstawowy, oraz ten z dopiskiem plus, wciąż mają oferować tylko 60Hz, tak jak zeszłoroczny iPhone 14, co wygląda dosyć biednie w porównaniu do Androidowej konkurencji, niestety.

Na szczęście, to koniec złych doniesień, ponieważ część źródeł informuje, że Dynamic Island ma zawitać także w tańszych modelach, co moim zdaniem byłoby dobrym posunięciem.

Dobrym posunięciem jest także wyposażenie wszystkich modeli iPhone 15 w aparaty 48mpx, które obecne były w iPhone 14 Pro. Najdroższy z modeli, czyli 15 Ultra ma mieć ponadto peryskopowy teleobiektyw, który sprawi, że wyspa z aparatami zacznie przypominać bardziej piramidę aniżeli płytę indukcyjną, jak ma to miejsce w tym momencie.

Koniec portu lightning!

Jak zapewne słyszeliście, wszystkie urządzenia sprzedawane na terenie Unii Europejskiej, będą musiały by wyposażone w port USB-C i ta zmiana dotyczy także telefonów od Apple. Początkowo usłyszeć można było głosy jakoby Apple miało ograniczać możliwości kabli oraz innych akcesoriów, jeśli te posiadałyby oficjalnej certyfikacji Apple. Prawda jest taka, że UE nie pozwoliłaby na coś takiego, także można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że wszytskie akcesoria na USB-C, które posiadacie, będą współpracowały z najnowszymi Iphone.iphone 15 lightning usb c

Więcej zmian mają doczekać się telefony z serii Pro oraz Ultra - tutaj, poza najnowszym procesorem, zmienić się mają także ramki telefonu, które będą tytanowe, a znany przełącznik wyciszenia ma zostać zastąpiony fizycznym przyciskiem. Niestety rozmieszczenie przycisków ma się nieznacznie różnić, co oznacza, że obudowy do zeszłorocznych modeli, nie będą pasowały do najnowszych telefonów.iphone 15 nowe etui

Ponadto iPhone 15 Ultra ma być lepszy od pro, a nie po prostu posiadac wiekszy ekran i baterie, jak mialo to miejsce teraz, i moim zdaniem dodaloby to troche spojnosci do serii.

Aparaty mają zostać bez zmian, wciąż 48mpx jednak wszyscy wiemy, że to od oprogramowania, w dużej mierze, zależy ile możemy wycisnąć z aparatu. Procesor A17 ma pozwolić nie tylko na robienie jeszcze lepszych zdjęć lecz także na nagrywanie filmów w rozdzielczości 8k. Oznacza to, że wszystkie modele iPhone 15, będą miały większe zdolności fotograficzne niż zeszłoroczne odpowiedniki.

eSim w standardzie?

Tak jak w przypadku zeszłorocznych modeli, w tym roku także wersje przeznaczone na rynek amerykański, wyposażone będą tylko w eSim. Ciężko stwierdzić czy firma z Coupertino, zdecyduje się na taki ruch w europie - trochę mam taką nadzieję ale tutaj przyjdzie nam poczekać do oficjalnej premiery.iphone 15 nowe kolory

Ostatnią zmianą, o której dowiadujemy się z przecieków, są nowe wersje kolorystyczne - iPhone 15 oraz 15+ mają być dostępne także w nowych kolorach - ciemnoróżowym oraz jasnoniebieskim, zaś droższe modele Pro i Ultra, w kolorze szaroniebieskim.

Wreszcie obniżka cen, na premierę?

Seria iPhone 15 zadebiutuje prawdopodobnie jeszcze we wrześniu a jeśli chodzi o przewidywane ceny to podstawowy iPhone, w stanach, ma kosztować 799 dolarów także jest szansa, że jego cena u nas będzie poniżej 4000 - złotówkę ale zawsze coś.

Zobaczpromocje na iPhone15 

iPhone 15 plus ma kosztować 899 dolarów, 15 Pro 1099$ a najdroższa wersja ma być wyceniona na 1299$ ale zanim zaczniecie przeliczać na złotówki to gwarantuje Wam, że nie będzie to 5300zł - to na pewno.

Na ten moment nie wiadomo jeszcze kiedy ruszy przedsprzedaż serii 15 ale jeśli jesteś zainteresowany zeszłorocznymi modelami lub jeszcze starszymi, znajdziesz je wszystkie pod tym linkiem, gdzie oczywiście będziecie mogli zakupić także najnowsze iPhone 15, gdy wspomniana przedsprzedaż ruszy.

Jaki będzie tegoroczny iPhone?

Tutaj pewności niestety wciąż nie ma. Chcę tylko przypomnieć, że to wszystko to są tylko i aż przecieki, także trzeba je traktować z drobnym przymrużeniem oka, ponieważ nie wszystkie z nich muszą się sprawdzić. Jedno jest pewne - zainteresowanie najnowszymi telefonami od firmy z Coupertino, będą się cieszyć dużą popularnością, od pierwszych dni sprzedaży.

blog comments powered by Disqus