PODPOWIEDZI:
Telefony i powerbanki w Promocji

Nadchodzi era Androidów

Nadchodzi era Androidów

Z roku na rok zwiększa się liczba osób które korzystają z systemu Android. Analitycy prognozują, że pod koniec 2011 roku udział tego systemu na rynku tabletów i smartfonów sięgnie 39 procent, a w 2015 roku system ten zdobędzie 44 procent rynku. Pozycja jaką wypracował sobie system Android wydaje się być niezagrożona.

Za systemem Android uplasowały się iOS z wynikiem 18,2 %, BlackBerry (14,2 %) i raczkujący jeszcze Windows Mobile (3,8%). Analitycy z IDC uważają, że w ciągu 5 lat będziemy świadkami przetasowań na rynku systemów mobilnych, choć wiodącej pozycji Androida nikt nie zagrozi. Do roku 2015 na znaczeniu zyska system Windows Mobile/Phone. Prawdopodobnie osiągnie on 20-procent udziału w rynku co da mu 2 miejsce. Najbliższe lata przyniosą osłabienie pozycji iOS i Blackberry – jak wynika z prognoz IDC ich udział w rynku w 2015 roku wyniesie odpowiednio 16,9% i 13,4%.

android

"Kluczem do sukcesu rynkowego Androida jest jego otwartość. Oparcie go na otwartej licencji, a tym samym przekazanie możliwości kreowania aplikacji deweloperom, zaowocowało dynamicznym wzrostem liczby aplikacji, z których część dostępna jest za darmo. Android oferuje niespotykany dotąd poziom elastyczności – to użytkownik kreuje interfejs, dostosowuje go do swoich potrzeb i preferencji. Z perspektywy producenta kluczową rolę odgrywa możliwość szybkiego i łatwego dostosowania Androida do urządzenia niemal każdego rodzaju – niezależnie od wielkości zastosowanego wyświetlacza czy funkcjonalności sprzętowych" – mówi Szymon Winciorek, Business Development Manager w ASUS Polska.

asus

Najbliższe lata będą czasem rozwoju systemu operacyjnego Android. Znane są już plany wykorzystania tego systemu w urządzeniach RTV i AGD. Oprócz tego firma Surrey Satellite Technology Limited tworzy niewielkiego satelitę, który ma działać w oparciu o system na bazie Androida. Komunikat Google dla użytkowników jest jasny – skoro nasz system sprawdza się w przestrzeni kosmicznej, sprawdzi się także w Twoim sprzęcie.

blog comments powered by Disqus