PODPOWIEDZI:

Panasonic wprowadza smartfony na rynek europejski

Panasonic wprowadza smartfony na rynek europejski

Firma Panasonic zapowiedziała ekspansję własnych telefonów komórkowych na światowym rynku. Od marca 2012 roku, firma powiedziała, że zacznie rozwijać działalność w segmencie smartfonów na europejskim rynku. Panasonic zapowiedział również, że do marca 2016 roku planuje ogólnoświatową sprzedaż telefonów komórkowych na poziomie 9 milionów sztuk. Nasz kontynent będzie pierwszym na etapie rozwoju na rynku globalnym.

Światowy rynek wskazuje wzrost popularności smartfonów. Panasonic chce wykorzystać tą tendencję i w marcu 2012 roku wprowadzić na kontynent europejski swój pierwszy model urządzenia tego typu.

To co ma wyróżniać smartfona od firmy Panasonic to:

  • unikalne, smukłe wzornictwo, które nawiązuje kształtem do litery D
  • ekran Quarter HD (QHD) OLED o przekątnej 4,3 cala, wysokiej jakości
  • odporność na wodę i kurz

smartfon panasonic

Następnie Panasonic zamierza poszerzyć swoją ofertę. Planuje sprzedać 1,5 miliona smartfonów w Europie w roku przyszłym. W 2016 roku firma planuje sprzedać 15 milionów telefonów w skali globalnej, w tym 9 milionów w Europie, Azji, Chinach i USA oraz 6 milionów w Japonii (z czego pięć milionów to smartfony).

smartfon panasonic

W kwietniu tego roku, przed reorganizacją planowaną na styczeń 2012 r., Grupa Panasonic powołała Systems & Communications Company (SNC). Zajmuje się ona usługami i produktami związanymi z sieciami, systemami i komunikacją komórkową. W ramach tej firmy Panasonic zmaksymalizuje swoje zasoby wewnętrzne — wykorzysta między innymi istniejącą już fabrykę w Malezji. Telefony tworzone obecnie na rynek japoński pochodzą z tej fabryki i będzie ona także produkować zapowiedziany pierwszy model globalny.

smartfon panasonic

Firma Panasonic planuje nadal poszerzać swoją ofertę produktową i zwiększać zyski ze sprzedaży. Proces ten ma mieć szybkie tempo dzięki korzystaniu z technologicznych oraz rozwojowo badawczych zasobów grupy. Przyczyni się to do wzmocnienia działalności badawczo‑rozwojowej i produkcyjnej, a także struktury handlowej i konkurencyjności produktu.

blog comments powered by Disqus
Panasonic wprowadza smartfony na rynek europejski