PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
TOP 5 Lodówek do zabudowy do 2000 zł

Zostań twórcą gier wideo - darmowe warsztaty dla uczniów podczas Samsung Euro Championship

Zostań twórcą gier wideo - darmowe warsztaty dla uczniów podczas Samsung Euro Championship

Podczas Samsung Euro Championship – mistrzostw Europy w grach komputerowych, maturzyści będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach, na których poznają techniki tworzenia gier komputerowych. Warsztaty mają na celu przekonać młodych ludzi do studiowania na kierunkach ścisłych. Festiwal gier będzie trwał przez cztery dni. Samsung zaprasza wszystkich fanów gier komputerowych i nowoczesnych technologii.

Warsztaty odbędą się w dniach 6-7 października w Warszawskim Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 w godzinach 9:00-15:00. Co ważne, udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny, aczkolwiek liczba miejsc jest ograniczona. Wynosi ona do 150 uczniów dziennie. Uczestnicy warsztatów otrzymają darmowy karnet na turniej Samsung Euro Championship, który potrwa do 9 października.

Zgłoszenia indywidualne jak i grupowe (koła zainteresowań, klasy o profilach ścisłych lub artystycznych zgłaszane przez nauczycieli), należy kierować na adres mailowy - link , w tytule maila wpisując „WARSZTATY WCG SEC2011”

Program warsztatów (6-7 października):

  • 8.30 – 9.00 – Rejestracja i powitanie uczestników
  • 9.00 – 11.45 – Warsztaty – część 1
  • 11.45 – 12.15 – Przerwa
  • 12.15 – 15.00 – Warsztaty – część 2

    samsung

    Opis zajęć warsztatowych:

Ghost in the Shell: Techniki sztucznej inteligencji w grach wideo.

Zajęcia prowadzone przez Europejską Akademię Gier pt. Komputer nie jest ani mądry ani głupi. Na warsztatach uczestnicy zapoznają się z pewnym zbiorem technik AI w grach wideo na prostych przykładach.

'Wiedźmin 2' - polski bestseller na światowym rynku gier video.

Warsztaty prowadzone przez CD Projekt. Wykład będzie miał charakter interaktywny. W trakcie zajęć będą pokazywane różne elementy pracy twórcy gier na przykładach opartych na Wiedźminie 2. Dokładny wgląd w silnik, omówienie środowiska pracy oraz informację na temat współpracy poszczególnych członków zespołu.

2 + 2 nie musi równać się 4, czyli o synergii platform Samsung Bada i Samsung Smart TV.

Zajęcia będą prowadzone przez Samsung Electronics Polska - Centrum Badań i Rozwoju Oprogramowania. Podczas warsztatów zaprezentowane będą możliwości urządzeń marki Samsung jak np. telewizor Smart TV, smartfony z systemem Android i Bada. Oprócz tego będzie to jedna z nielicznych prezentacji w Polsce, na których będzie można zobaczyć niesamowite możliwości wynikające z połączenia wspomnianych urządzeń we wspólny system. Prezentacje poprowadzą inżynierowie Samsung Poland R&D Center, będący autorami szeregu rozwiązań mających zastosowanie w najnowszych urządzeniach firmy.

Tworzenie gier komputerowych w domu.

Warsztaty będą prowadzone przez Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych. Autorzy skupią się na rozwiązaniach dostępnych dla każdego, nawet osób bez doświadczenia w dziedzinie tworzenia gier komputerowych. Podczas prezentacji zademonstrowane będą proste przykłady gier stworzonych w przy użyciu omawianych narzędzi, a także projekty studenckie wykonane na specjalizacji Programowanie Gier Komputerowych na PJWSTK.

I Ty możesz zostać władcą maszyn, czyli Automatyka i Robotyka dla wszystkich.

Warsztaty prowadzone przez Politechnikę Poznańską Wydział Informatyki. Celem zajęć jest zainteresowanie tematem programowania i konstruowania robotów. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z nowoczesnymi robotami z różnych gałęzi przemysłu.

UDK: profesjonalne narzędzia twórców gier. Praktyczne wprowadzenie do tworzenia gier w Unreal Development Kit.

Zajęcia prowadzone przez uropejska Akademia Gier (warsztaty komputerowe). Podczas ich trwania będzie można zapoznać się nie tylko z podstawami obsługi edytora i stworzyć grywalny level, ale także dowiedzieć się jak korzystać z takich programów jak Maya oraz Photoshop na potrzeby tworzenia gier. Oprócz tego uczestnicy będą mogli poznać prostotę i logikę działania Unreal Kismet oraz języka UnrealScript, dzięki którym szybko uda się ożywić wcześniej przygotowane poziomy. Wszystko to w niewielkiej, kameralnej grupie, pod bacznym okiem prowadzących, którzy będą służyli radą i pomocą.

Sztuka zniszczenia. Symulacje fizyki 3D.

Europejska Akademia Gier (warsztaty komputerowe). Na zajęciach pokazane będą współczesne efekty specjalne na przykładzie profesjonalnego enginu fizyki.

Stwórz szybko własną grę. Błyskawiczne warsztaty Game Makera.

Zajęcia poprowadzi Europejska Akademia Gier (warsztaty komputerowe: Warsztaty podstawowe zakończone projektem prostej działającej gry. Nie wymagają programowania, pokazują koncepcję tworzenia gry i jej mechaniki.

Gamedev dla humanistów: sztuka wymyślania gier.

Zajęcia poprowadzi Europejska Akademia Gier (warsztaty komputerowe): Gry wideo są niezwykle wyrafinowanymi projektami informatycznymi. Jednak żadna gra nie składa się jedynie z kodu. Najtrudniejszą częścią w branży gamedev jest wymyślenie GRY, która przyciągnie graczy nie tyle grafiką, co grywalnością. Da się tego dokonać bez znajomości informatyki. Spróbujcie swoich sił.

blog comments powered by Disqus
Zostań twórcą gier wideo - darmowe warsztaty dla uczniów podczas Samsung Euro Championship