PODPOWIEDZI:

Samsung WB750 – szybkie zdjęcia seryjne i szerokokątny obiektyw

Samsung WB750 – szybkie zdjęcia seryjne i szerokokątny obiektyw

Firma Samsung poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży z początkiem listopada kompaktowego aparatu Samsung WB750. Jest model wyposażony w największy wśród kompaktów firmy Sony zoom, a także nowoczesną matrycę BSI CMOS (Back Side Illuminated) o rozdzielczości 12,5 mPx. Dzięki matrycy aparat pozwala wykonać doskonałe zdjęcia, bez zakłóceń obrazu nawet przy bardzo słabym oświetleniu.

Aparat pozwala wykonywać doskonałe zdjęcia cyfrowe, a także pozwala nagrywać filmy w jakości Full HD z niezwykłą głębią kolorów i doskonałym odwzorowaniem szczegółów. Dual Capture, technologia opracowana przez firmę Samsung, łączy oba te tryby i daje możliwość robienia zdjęć o rozdzielczości 10 megapikseli przy jednoczesnym nagrywaniu filmu HD 1080p. Teraz można zbliżyć się jeszcze bardziej do fotografowanej sceny czy detalu oraz wykonywać zdjęcia seryjne z szybkością 10 klatek na sekundę lub nagrywać do 1000 klatek na sekundę z wysoką jakością obrazu w czasie rzeczywistym.

Samsung WB750 2

Kolejną ciekawą funkcją jest wykorzystanie technologii HDR. Jest ona rzadko spotykana w tego typu produktach. Technologia daje możliwość zwiększenia zakresu spektrum barw, co pozwala robić hiperrealistyczne ujęcia, bez konieczność podpierania się specjalistycznymi programami do obróbki zdjęć.

Funkcja Creative Movie Maker pozwala na dodawanie do zdjęć i filmów efektów specjalnych, dzięki którym użytkownik może stworzyć wyjątkowy obraz. Funkcja pozwala dowolnie łączyć zdjęcia i nagrania bez konieczności kopiowania materiału do komputera.

Myoung Sup Han, Starszy Wiceprezes i szef działu Digital Imaging Business w Samsung Electronics, podsumowuje: - "Rozumiemy naszych klientów, którzy dążą do uzyskania najwyższego poziomu szczegółowości w swoich fotografiach i jesteśmy przekonani, że duży, ulepszony zoom, ultraszerokokątny obiektyw i nowa matryca aparatu WB750 spełnią ich oczekiwania. To niewielkie urządzenie jest doskonałym towarzyszem podróży i sprawia, że cały świat znajduje się w zasięgu ręki. Niezwykłe cechy, jakie łączy w sobie WB750, to wysoka jakość technologii obrazowania, niezwykłe opcje modyfikowania ujęć i wspaniałe narzędzia do twórczej obróbki, szczególnie dla osób w podróży."

Samsung WB750

Tchnij życie w swoje zdjęcia

Samsung WB750 posiada wiele odmian funkcji Panorama. Robiąc zdjęcia w trybie 3d Panorama lub Panorama Action, mamy do wyboru wiele zdefiniowanych ustawień, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Action Panorama pozwala śledzić poruszającą się osobę lub obiekt względem statycznego tła, aby zarejestrować ruch na jednym zdjęciu. Tryb Live Panorama pozwala łatwo fotografować duże grupy poprzez przytrzymanie przycisku spustu migawki i przesunięcie obiektywem po całej scenie, a wykonane zdjęcia można podejrzeć od razu na ekranie LCD. 3D Panorama to funkcja która sprawia, że ujęcia wydają się jeszcze bardziej realistyczne – wykorzystuje jeden obiektyw i jedną matrycę w celu wykonania zdjęcia trójwymiarowego, które można następnie wyświetlić w telewizorze Smart TV 3D.

Jakość w zasięgu ręki

Smart Auto 2.0 to opcja która rozpoznaje i samodzielnie ustawia parametry najlepsze dla danego ujęcia, wybierając je między 16 trybami fotografowania i 4 trybami filmowymi. Pomaga to osiągnąć najlepszy efekt.

Samsung WB750 3

Opcja śledzenia twarzy

Problem poruszających się obiektów może być rozwiązany dzięki opcji Intelligent Face. Opcja ta automatycznie rozpoznaje i śledzi twarze ludzi, kiedy zaczynają się ruszać, a także utrzymuje ich ostrość.

Zabawa przede wszystkim

Magiczna Ramka to opcja pozwalająca na wyrażanie siebie poprzez dostosowanie zdjęć do własnego nastroju i osobowości. Wśród gotowych ramek znajdują się: Graffiti, Stary Film, Fale, Księżyc w Pełni, Starą Płytę, Gazetę, Wakacje, Klasyczne TV i wiele więcej. Korzystanie z ramek jest niezwykle proste - wystarczy skierować obiektyw na żądany obiekt, następnie wpasować go w widoczny na wyświetlaczu wzór, zrobić zdjęcie, a ramka pojawi się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

blog comments powered by Disqus
Samsung WB750 – szybkie zdjęcia seryjne i szerokokątny obiektyw