PODPOWIEDZI:
Weekendowe Promocje na sprzęt RTV i AGD

Certyfikat PayPass dla smartfonów BlackBerry Bold 9900 i BlackBerry Curve 9360

Certyfikat PayPass dla smartfonów BlackBerry Bold 9900 i BlackBerry Curve 9360

W imieniu RIM (Research In Motion) mamy przyjemność ogłosić, że smartfony BlackBerry Bold 9900 i BlackBerry Curve 9360 to pierwsze smartfony z technologią NFC, które otrzymały certyfikat PayPass wydawany przez MasterCard Worldwide. Smartfony te spełniają wszystkie wymogi pod względem funkcjonalności, interoperacyjności i bezpieczeństwa.

Certyfikat oznacza, że każdy bank na świecie obsługujący MasterCard PayPass, będzie mógł wdrożyć konta MasterCard PayPass na kartę SIM smartfonów BlackBerry.

Liczba klientów korzystających z płatności NFC znacząco rośnie. France Telecom – Orange, pierwszy operator na świecie wprowadzający komercyjną technologię NFC w Wielkiej Brytanii i Francji oraz prowadzący testy w innych krajach, wierzy, że mobilna technologia zbliżeniowa ma ogromny potencjał łączenia mobilnego świata cyfrowego ze światem rzeczywistym.

BlackBerry

"Jesteśmy szczęśliwi mogąc dodać BlackBerry Bold 9900 i BlackBerry Curve 9360 do naszej oferty urządzeń obsługujących NFC. Jesteśmy zobowiązani do aktywnej komunikacji marketingowej urządzeń z technologią zbliżeniową, a nowe smartfony pomogą przyspieszyć przyjęcie mobilnych usług NFC zabezpieczonych kartą SIM Orange, w tym mobilnych płatności" – powiedział Vincent Barnaud, Director of Contactless Services, France Telecom – Orange. "Ściśle współpracujemy z firmą RIM i cieszymy się z perspektywy kolejnych projektów związanych z NFC."

Andrew Bocking, Vice President, Handheld Software Product Management, RIM powiedział: "Technologia NFC czyni smartfony jeszcze bardziej smart, a certyfikat MasterCard stanowi istotny krok w kierunku zmiany sposobu w jaki korzystamy z urządzeń mobilnych do płatności. Blisko współpracujemy z naszymi partnerskimi operatorami, bankami, detalistami i innymi podmiotami z branży. Cieszymy się mogąc poszerzać zakres możliwości technologii zbliżeniowych dla użytkowników smartfonów BlackBerry na całym świecie."

BlackBerry

"MasterCard jest dumny z faktu, iż jako pierwszy przyznał certyfikaty popularnym smartfonom BlackBerry, które oferują klientom kolejny łatwy, bezpieczny i wygodny sposób płatności. Jeśli chodzi o płatności kartą, MasterCard od dawna jest liderem w dziedzinie badań i certyfikacji produktów – z korzyścią dla klientów, kupców i nabywców. Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozszerzenia tej roli lidera także na rynek mobilnych płatności. Gratulujemy firmie RIM wysiłku, jaki wkłada w rozpowszechnianie technologii NFC, dostarczając urządzenia zgodne ze standardami rynku" – powiedział Mung Ki Woo, Group Executive, Mobile, MasterCard Worldwide. "Dostępność NFC na popularnych smartfonach BlackBerry jest kamieniem milowym dla mobilnego biznesu płatności bezdotykowych."

blog comments powered by Disqus
Certyfikat PayPass dla smartfonów BlackBerry Bold 9900 i BlackBerry Curve 9360