PODPOWIEDZI:

GTU 10 - lokalizator GPS od Garmina

GTU 10 - lokalizator GPS od Garmina

Garmin zaprezentował nowy produkt - lokalizator GPS GTU 10. Jest to urządzenie które pozwala ustalić położenie przedmiotów, osób i zwierząt, oraz powiadomić poprzez sms lub e-mail o ich położeniu. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które wykorzystuje najnowsze technologie pozycjonowania i zaawansowany serwis internetowy Garmin Tracker.

"Od ponad 20 lat Garmin dostarcza urządzenia umożliwiające lokalizację i nawigację. Dzięki najnowszemu produktowi - GTU 10 - poszerzymy naszą ofertę oddając w ręce użytkowników kolejne, innowacyjne rozwiązanie, które znacznie ułatwi ich codzienne życie” powiedział Jakub Szałamacha, marketing manager Polska. “Bez względu na to gdzie aktualnie przebywamy, możemy sprawdzić gdzie poszły nasze dzieci po szkole, gdzie znajdują się domowe zwierzaki lub czy samochód nadal stoi w garażu.”

gtu 10

Sposób działania

Lokalizator GTU 10 posiada niewielkie wymiary 3,4x7,8x2 cm i jest bardzo lekki (48,5 g). Oprócz tego jest on wodoodporny. Lokalizator ma specjalny klips i pokrowiec dzięki któremu można go przymocować do obroży psa, plecaka, lub do zupełnie innego przedmiotu który będzie lokalizowany. Funkcja śledzenia zostanie aktywowana po zarejestrowaniu GTU 10 w serwisie my.Garmin.com.

GTU 10 pozwala stworzyć 10 wirtualnych granic. Oznacz to, że jeżeli lokalizator będzie poza wyznaczonymi granicami, na podany wcześniej adres email lub telefon zostanie wysłana odpowiednia informacja. Takie rozwiązanie pozwala również na łatwy dostęp do historii przemieszczania się lokalizatora. Użytkownik lokalizatora jest również informowany o konieczności naładowania baterii w urządzenia lub o jego wyłączeniu. Istnieje również możliwość powiadamiania o przekroczeniu przez GTU zdefiniowanej wcześniej prędkości (pakiet deLuxe). Litowo-jonowy akumulator, w który wyposażony jest GTU 10, zapewnia do 4 tygodni pracy bez konieczności ładowania.

garmin tracker

Niektóre z potencjalnych zastosowań GTU 10:

  • Rodzice - możliwość lokalizowania dziecka
  • Rowerzyści i biegacze - znajomi mogą na bieżąco śledzić nasze trasy, można też analizować postępy jakie dokonaliśmy w ciągu ostatnich dni
  • Zabezpieczenie własności - zamontowanie GTU 10 w samochodzie czy łodzi, pozwala na łatwe śledzenie lokalizacji.

Opcje śledzenia

GTU 10 pozwala skutecznie sprawdzać lokalizację dzięki wykorzystaniu czułego nadajnika GPS oraz bezprzewodowej komunikacji GSM. Sugerowana cena urządzenia wraz z rocznym abonamentem typu Standard to 199 euro. W ramach pakietu Standard otrzymujemy:

  • możliwość przeglądania 10 punktów historii na dzień
  • dostęp do pozycji lokalizatora na żądanie
  • 25 smsów miesięcznie
  • możliwość powiadamiania na wiele adresów e-mail
  • dostęp do internetowej aplikacji
  • ustawienie powiadomienia o niskim poziomie baterii
  • powiadomienia o słabym sygnale GPS

Po roku mamy możliwość przedłużenia abonamentu na kolejne 12 miesięcy za cenę 49 euro. Abonament typu deLuxe (w cenie 5 euro za miesiąc), poza możliwościami dostępnymi w pakiecie standardowym oferuje dostęp do historii śledzenia z ostatnich 7 dni, planowanie ustalenia pozycji, śledzenie ciągłe, alerty prędkości, zaproszenie do śledzenia. Każdy z oferowanych planów zawiera opcję automatycznego przedłużenia abonamentu bez konieczności podpisywania dodatkowych umów i opłat aktywacyjnych.

Usłucha śledzenia z wykorzystaniem lokalizatora GTU 10 jest dostępna w krajach: Austria, Belgia, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Irlandia, Włochy, Luksemburg, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Szwecja, Szwajcaria, Hiszpania, UK. Planowane jest rozszerzenie zasięgu na wiele innych państw.

blog comments powered by Disqus
GTU 10 - lokalizator GPS od Garmina