PODPOWIEDZI:

Praktyczny design w kuchni

Praktyczny design w kuchni

Projektanci mają duże pole do popisu przy projektowaniu przestrzeni kuchennej. Inspiracją przy tworzeniu projektu może być określony styl albo detal, który może stać się głównym punktem aranżacji wnętrza. Często w nowoczesnej kuchni detalem na którym skupia się uwaga projektantów jest okap, szczególnie nad kuchenną wyspą.

Franke, to firma która w swojej kolekcji ma całą gamę różnych okapów, od tych tradycyjnych ze znanymi formami kształtu, po nowoczesne i awangardowe. W ofercie firmy znajdziemy również okapy sufitowe, doskonale sprawdzające się nad kuchenną wyspą. Modele okapów od firmy Franke charakteryzują się wysoką jakością wykonania, wysoką wydajnością i cichą pracą.

franke

Projektanci pracujący z firmie Franke przykładają dużą wagę do wygody obsługi oferowanych urządzeń. Dlatego też coraz więcej okapów kuchennych zostaje wyposażonych w elektroniczne systemy sterowania. Warte uwagi są również rozwiązania ze sterowaniem sensorowym tzn touch control. Takie rozwiązanie znajdziemy w okapach ze szklanym wykończeniem: Swing, Crystal, Roller czy Hoop, gdzie panel sterujący został doskonale wkomponowany w urządzenie, a przyciski są prawie niezauważalne i podświetlają się dopiero w momencie włączenia okapu. Komfort pracy zwiększa także dobór optymalnego oświetlenia, za sprawą lamp halogenowych. W bardziej energooszczędnych modelach zastosowano oświetlenie LED.

franke

Okap w kuchni to sprzęt który ma do spełnienia podwójną misję. Ma on oczyszczać powietrze, a z drugiej strony ma zdobić wnętrze. Funkcje te są bardzo ważne, więc nie możemy zapomnieć o estetycznych walorach wnętrza kuchni, ponieważ detale decydują o wyglądzie wnętrza.

franke

Okap PLANAR, z minimalistycznym designem pozwala na integrację w nowoczesnych, futurystycznych wnętrzach, a z kolei modele wyspowe GLASS LINEAR gwarantują uniwersalne dopasowanie do każdej kuchni. Model TUNNEL prezentuje się ciekawie w duecie co jest rozwiązaniem coraz częściej spotykanym w przestronnych wnętrzach.

franke

blog comments powered by Disqus
Praktyczny design w kuchni