PODPOWIEDZI:

Od 20 lat TomTom prowadzi na drodze

Od 20 lat TomTom prowadzi na drodze

Firma TomTom, producent nawigacji GPS obchodzi 20 lecie powstania. W ciągu dwóch dekad firma stała się liderem producentów nawigacji samochodowych. Wszystko to dzięki dwóm osobom które miały pomysł i go zrealizowały. Peter-Frans Pauwels i Pieter Geelen w 1991 roku założyli firmę TomTom. Miała ona dostarczać mapy cyfrowe i wyznaczać trasy do docelowych miejscu. Spełnili oni swoje marzenie o powstaniu nowej kategorii produktów, a dzięki nim każdy kierowca może teraz korzystać z udogodnień jakie daje nawigacja.

Po 10 latach istnienia TomTom wprowadził pierwszą nawigację samochodową, która była dostępna na palmtopach. To wydarzenie sprawiło, że kierowcy zaczęli korzystać z aplikacji na tych urządzeniach. Jednak nie odpowiadały one na potrzeby wszystkich użytkowników dlatego też firma wprowadziła na rynek flagową serię nawigacji TomTom G0.

Produkty stworzone przez firmę TomTom nie są tylko wykorzystywane przez indywidualnych kierowców, ale także przez firmy. Podmioty zarządzające flotą samochodów potrzebują całościowego rozwiązania: nawigacji z odpowiednim systemem do zarządzania – w 2006 roku TomTom odpowiedział na te potrzeby wprowadzając TomTom Work.

tomtom

W związku z powstawaniem coraz większej ilości nowych dróg firma wprowadziła specjalną Gwarancję Map. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik otrzymuje dostęp do najbardziej aktualnej mapy w momencie zakupu urządzenia. TomTom wprowadził też usługę MapShare, która pozwala dzielić się w Internecie informacjami o zmianach drogowych.

W 2007 roku TomTom wprowadził rewolucyjną technologię TomTom HD Traffic. Dzięki tej technologii użytkownicy nawigacji LIVE mieli dostęp do aktualnych informacji o sytuacji na drodze. Informacje aktualizowane są co dwie minuty, a pokrycie map wynosi 99,9 %. Dzięki tej technologii nic nie jest już w stanie zaskoczyć kierowców i mogą oni prowadzić bezpiecznie samochód. Informacje HD Traffic okazały się na tyle przydatne dla kierowców, że TomTom udostępnia je za darmo na stronie internetowej: https://www.tomtom.com/livetraffic/.

Od czerwca 2010 roku również polscy kierowcy mogą korzystać z usług LIVE, w tym HD Traffic. Poza danymi HD Traffic, kierowcy mają dostęp do takich usług jak: pogoda, fotoradary, wyszukiwanie Google. W 2011 roku TomTom wprowadza także dostęp do najbardziej popularnych portali społecznościowych i podróżniczych, takich jak Twitter, Expedia i TripAdviser. Usługi te dostępne są już w siedmiu krajach.

TomTom cały czas realizuje misję firmy, którą jest zmniejszenie natężenia ruchu na drodze. Misja ta stanowi część Manifestu Drogowego, który został zadeklarowany przez firmę. Kładzie on nacisk na cztery główne aspekty:

  • zachęcenie i zainspirowanie ludzi do brania udziału w redukcji natężenia ruchu drogowego
  • zwiększenie dostępności TomTom HD Traffic
  • kontynuacja wprowadzania innowacji w technologii nawigacji drogowej
  • połączenie głównych intersariuszy ruchu drogowego, tak żeby mogli oni dzielić się swoimi pomysłami i wprowadzać je do życia.
blog comments powered by Disqus
Od 20 lat TomTom prowadzi na drodze