PODPOWIEDZI:

Zeskanuj się na imprezie tak jak zrobili to fani The Night Is In Your Hands

Zeskanuj się na imprezie tak jak zrobili to fani The Night Is In Your Hands

Od Warszawy po Kapsztad, Nowy Jork i Tokio - tak świat celebrował finał drugiej edycji Smirnoff Nightlife Exchange Project. Globalna impreza trwająca niemal całą dobę a na niej 50 krajów, 90 artystów, prawie 40 000 uczestników. W trakcie imprezy finałowej odbywającej się w Polsce, pierwszy raz w kraju przedstawiono technologię RFID, która łącząc się z Facebookiem, integruje nocne życie z social media.

Pomysł jest prosty. Każdy uczestnik imprezy w klubie Soho Factory, po zalogowaniu się na fanpage Smirnoff Black pod adresem: LINK , otrzymał specjalną kartę z tagiem RFID. Od tego momentu każdy mógł informować znajomych na Facebooku, gdzie się bawi, jakich słucha rytmów i co w danej chwili pije. Jest to kolejny krok do integracji życia realnego ze światem wirtualnym social media.

The Night Is In Your Hands

Przed wejściem na teren imprezy stał specjalny ekran. Wyświetlał on komunikaty powitalne, identyfikując personalia wszystkich osób które otrzymały karty RFID. Ekrany dotykowe ustawione zostały również przy barach. Wyświetlały one ilustracje siedmiu różnych drinków z całego świata. W ten sposób wybierając drinka, klubowicze mogli się tym faktem podzielić na Facebooku.

The Night Is In Your Hands

Innym miejscem w którym dokonywano skanowania był parkiet. Hostessy zaopatrzone były w iPadi i skanery ręczne. W zależności od przebiegu imprezy, statusy pojawiające się na Facebooku informowały o zabawie przy muzyce artystów: Foxa, Brodki, Viadriny czy też MentalCuta.

The Night Is In Your Hands

Technologia RFID w połączeniu z Facebookiem wykorzystano na finałowym evencie Smirnoff Nightlife Exchange Project w Polsce, jak również imprezach z tej samej okazji w innych krajach. Karty RFID z transponderem działającym w systemie UHF odczytywane były z odległości nawet kilku metrów przez specjalne czytniki znajdujące się w kluczowych miejscach imprezy, dzięki czemu aktywności klubowiczów mogły być monitorowane.

Technologia RFID wykorzystuje fale radiowe do transmisji danych i zasilania elektronicznego układu (etykieta RFID), który stanowi etykietę obiektu przez czytnik w celu zidentyfikowania obiektu. Zależnie od konstrukcji, można odczytywać etykiety zarówno z odległości kilku centymetrów jak i kilku metrów od anteny. System odczytu umożliwia identyfikację wielu etykiet znajdujących się jednocześnie w polu odczytu.

blog comments powered by Disqus
Zeskanuj się na imprezie tak jak zrobili to fani The Night Is In Your Hands