PODPOWIEDZI:

Samsung Electronics uhonorowany 30 nagrodami CES 2012 Innovation Awards

Samsung Electronics uhonorowany 30 nagrodami CES 2012 Innovation Awards

Firma Samsung wielokrotnie nagradzany lider rynku w dziedzinie elektroniki, telekomunikacji i półprzewodników otrzymał kolejne prestiżowe nagrody. Innovation Awards CES postanowiła przyznać producentowi 30 prestiżowych nagród. CES są największymi światowymi targami technologii użytkowej. W ciągu ostatnich 3 lat Stowarzyszenie przyznało produktom firmy Samsung 90 nagród – 37 w 2011 roku i 23 w roku 2010.

Z 30 przyznanych nagród firmie Samsung, dwie zaliczają się do kategorii najlepszych innowacji a cztery do kategorii eco design. Zakwalifikowane produkty do programu CES Innovations są oceniane przez prestiżowy panel niezależnych ekspertów z różnych dziedzin.

Innowacyjność pod względem technologii i designu to podstawa produktów firmy Samsung – komentował Y.K. Kim, prezes i CEO Samsung Electronics America, Inc. To dla nas zaszczyt, że CEA doceniło ciągłe zaangażowanie Samsung na rzecz prowadzenia badań i rozwoju produktów należących do wielu kategorii. W 2012 roku zamierzamy dalej zapewniać naszym klientom doskonały komfort użytkowania najnowszych, innowacyjnych produktów.

Kategorie w których Samsung otrzymał nagrody to: telewizory, kino domowe, telefony komórkowe, tablety, komputery przenośne, monitory, AGD, pamięci SSD, panele LCD i komponenty komputerowe. Wszystkie nagrodzone produkty firmy Samsung zostaną wystawione na stoisku Samsung #12004 w Hallu Centralnym Las Vegas Convention Center podczas targów CES International 2012, które odbywają się od 10 do 13 stycznia 2012 r.Wiele spośród nagrodzonych produktów będzie miało swoją premierę podczas konferencji prasowej firmy Samsung w związku z targami CES, która została zaplanowana na poniedziałek 9 stycznia 2012 r. na godzinę 14. Nagrodzone produkty to m.in.:

Dyski SSD Samsung 830 Series - są one niezwykle wydajne i niezawodne. Posiadają interfejs Sata 6GB/s. Prędkość odczytu sekwencyjnego wynosi do 520Mb/s, a odczytu losowego do 80 000 IOPS. Wraz z wprowadzeniem nowej pamięci 512 GB podwoiła się maksymalna objętość dysków (dostępne są również wersje 64 GB, 128 GB oraz 256 GB)*.

Lodówka Samsung RF4289 LCD - jest to sprzęt wyposażony w ekran LCD posiadający dostęp do sieci WIFI. Dzięki temu użytkownicy mają dostęp do przepisów Epicurious, mogą sprawdzać pogodę w aplikacji WeatherBug, mogą zostawiać wiadomości, przeglądać rodzinny kalendarz, słuchać muzyki lub obejrzeć zestaw slajdów z programu Picassa.

Lodówka Samsung RF4289 LCD

Samsung Series 7 Slate PC - produkt posiada zalety pełnowymiarowego laptopa, pozostając przy tym niezwykle lekkim i wygodnym i w pełni przenośnym urządzeniem. Produkt posiada dotykowy wyświetlacz pojemnościowy HD SuperBright Plus 11,6 cala, który znajdziemy wyłącznie w produktach firmy Samsung, szybkiemu procesorowi Intel® Core™ i5, systemowi operacyjnemu Windows® 7 Professional oraz dyskowi twardemu SSD o pojemności do 128 GB, to niezwykle wydajne urządzenie spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników i zapewnia im maksymalną efektywność niezależnie od tego, gdzie się znajdują.

Samsung Notebook PC Series 7 Chronos - jest to zaawansowany laptop o eleganckiej budowie przygotowany dla osób będących w ciągłym ruchu. Dzięki aluminiowej obudowie z dostępnym wyłącznie w produktach firmy Samsung wyświetlaczem SuperBright HD+, procesorom Intel® Core™ i5 lub i7, technologii FastStart dostępnej tylko w produktach Samsung, twardemu dyskowi o pojemności 750 GB oraz systemowi ExpressCache™ 8GB firmy Diskeeper, laptop niezwykle szybko się uruchamia i przekracza wszystkie oczekiwania dotyczące wydajności.

Samsung Galaxy S® II Epic 4G Touch - to smartfon posiadający wyświetlacz z technologią Samsung Super AMOLED Plus.

Samsung Galaxy S II AT&T - telefon posiada 4,3 calowy wyświetlacz z technologią Samsung Super AMOLED Plus oraz wyjątkowo wydajny procesor dual core 1.2GHz, a przy tym oferuje niezwykle szeroki wachlarz możliwości związanych z rozrywką, przesyłaniem wiadomości oraz usługami społecznościowymi.

Samsung Sidekick 4G - to urządzenie oparte na systemie Android opracowane z myślą o ciągłym komunikowanu.

Samsung Galaxy Tab™ 8.9 (Wi-Fi) - to tablet działający pod systemem operacyjnym Android 3.1 Honeycomb

Samsung Galaxy Tab™ 10.1 (Wi-Fi) - tablet działa pod systemem Android™ 3.2 Honeycomb. Oferuje on szybkie i sprawne przechodzenie między wieloma aplikacjami.

Samsung Galaxy Tab™ 10.1

Samsung Galaxy Tab™ 10.1 z 4G LTE - z systemem Android™ 3.2 Honeycomb, to tablet o najcieńszej dostępnej obecnie na świecie obudowie. Ma ona grubość jedynie 8,6 mm.

Jeżeli chodzi o kategorię Eco-design to tutaj Samsung otrzymał 3 nagrody dla produktów:

Samsung SMH2117S Over The Range Microwave - jest to mikrofalówka posiadająca lampę LED, która podświetla płytę kuchenną. Znajduje się ona na spodzie urządzenia. Żarówka LED zużywa mniej niż jedną dziesiątą energii pobieranej przez lampy żarowe

Samsung LTI460AP01 Transparent Liquid Crystal Display - jest to niezwykle przejrzysty panel o przekątnej co najmniej 22 cali. Zapewnia on obraz w jakości HD przy bardzo niskim zużyciu energii. Posiada on także opcję pracy na baterii zasilanej energią słoneczną. Te niezwykle cienkie panele LCD nadają się do wielu zastosowań, np. do wyświetlania reklam na szklanych drzwiach komercyjnych chłodziarek lub zamrażarek w supermarketach czy na dystrybutorach napojów i przekąsek.

Samsung NC215S - to pierwszy na świecie netbook posiadający baterię słoneczną. Jest on przyjazny dla środowiska jak i portfela. Jego wzornictwo zawiera zintegrowany panel słoneczny na górnej pokrywie, dzięki czemu netbook automatycznie ładuje się po wystawieniu na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Po dwóch godzinach ładowania na słońcu możemy korzystać z netbooka przez sześćdziesiąt minut. Czas pracy baterii ocenia się na do 14,5 godzin, co oznacza, że wystarczy jedno ładowanie, aby przez cały dzień móc cieszyć się możliwością pracy z urządzeniem.

Samsung NC215S

blog comments powered by Disqus
Samsung Electronics uhonorowany 30 nagrodami CES 2012 Innovation Awards